Strona główna/Aktualności/Biznes/Paweł Trześniewski w finale ME U19

Paweł Trześniewski w finale ME U19

01.07.2024 Sport

W sobotę w czeskim Pilźnie żużlowiec ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski wywalczył awans do finału indywidualnych mistrzostw Europy U19, który odbędzie się dopiero 3 października w niemieckim Herxheim.

Paweł Trześniewski w barwach macierzystej druzyny ROW-u Rybnik  Zdj. Wacław Troszka (archiwum)

Rybniczanin z dorobkiem 9 pkt (3,2,W,2,2) zajął 8. miejsce, ostatnie premiowane awansem do finału. Punktów zdobyłby więcej, ale w trzecim swoim starcie prowadząc w wyścigu popełnił błąd, stracił panowanie nad motocyklem i zaliczył niegroźny upadek.
Turniej w Pilźnie wygrał Duńczyk Villads Nagel przed wychowankiem Polonii Bydgoszcz (obecnie w Motorze Lublin) Wiktorem Przyjemskim. Oba zdobyli po 13 pkt, ale w bezpośrednim pojedynku na torze (bieg 12.) lepszy był Duńczyk. Na trzecim miejscu uplasował się 17-letni Ukrainiec z Leszna Nazar Parnitski. Z 5. miejsca z 11 pkt awans wywalczył również Bartosz Bańbor z Motru Lublin.
Warto przypomnieć, że przed tygodniem w Pile tercet Bańbor - Przyjemski - Trześniewski wywalczył mistrzostwo Europy U19 w jeździe parami.