Strona główna/Aktualności/14 medali dla Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego na (..)

14 medali dla Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego na Mistrzostwach Polski

12.06.2024 Sport

To był weekend pełen emocji dla fanów i zawodników ju-jitsu. Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego odnotował kolejny sukces. Po udziale w Mistrzostwach Polski, zawodnicy klubu wracają do domu z imponującym dorobkiem medali.

W miniony weekend w katowickim Spodku odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym. Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego może świętować po udanym występie swoich zawodników. W sumie 15 reprezentantów RKJJS zdobyło łącznie 14 medali, co pozwoliło zająć klubowi 9. miejsce spośród 62 startujących drużyn.

Medaliści Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego na Mistrzostwach Polski. Zdj. RKJJS

W pierwszym dniu zawodów, Franciszek Dudek i Igor Jadach w kategorii U12, oraz Eryk Winkler, Agata Wieczorek i Oliwia Rąpała w kategorii U16, zdobyli kolejno brązowe, srebrne i złote medale.

Drugiego dnia, Maciej Wowra w kategorii U18 stanął na najwyższym stopniu podium, podobnie jak Oskar Winkler w kategorii U21. Kacper Kochanowski po powtórzonych walkach ostatecznie uzyskał drugi wynik (U18). W kategorii seniorów, Greta Wilczek oraz Kacper Wieczorek zdobyli złote medale, podczas gdy Natasza Siódmok wywalczyła drugie miejsce.