Strona główna/Aktualności/Amelia Otremba z Rybnika Mistrzynią Europy! Tancerki (..)

Amelia Otremba z Rybnika Mistrzynią Europy! Tancerki Vivero z medalami!

16.09.2022 Kultura i rozrywka

Działające w Teatrze Ziemi Rybnickiej Studio Tańca Vivero wspólnie z Kadrą Narodową Polski w tańcu sportowym, udanie rozpoczęło nowy sezon artystyczny.

Rybnickie Vivero z kolejnymi tytułami. Zdj. Archiwum prywatne.

Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej podczas tanecznych Mistrzostw Europy International Dance Organization, które odbyły się w stolicy Macedonii, Skopje (8-11 września).
W zawodach wzięło udział prawie 4 tysiące tancerzy z 22 krajów Europy. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 58 medali (22 złote, 19 srebrnych i 17 brązowych), a rybniczanki ze Studia Tańca Vivero dołożyły do tej puli 4 krążki. Najwięcej powodów do radości miała Amelia Otremba.

Amelia znów mistrzowska. Zdj. Archiwum prywatne

Najwyższe lokaty tancerek Studia Tańca Vivero:

• I miejsce i tytuł Mistrzyni Europy: Amelia Otremba - kat. solo jazz Dance junior 1 (choreograf Patrycja Krawczak).
  • II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Europy: Amelia Otremba - kat. solo ballet open (chor. Patrycja Krawczak).
  • II miejsce i tytuł Wicemistrzyń Europy: duet Maria Tomko i Maja Kaczmarczyk (chor. Patrycja Krawczak).
  • III miejsce i tytuł drugich Wicemistrzyń Europy: duet Amelia Otremba i Emilia Stol - duety jazz dance junior 1 (chor. Patrycja Krawczak).

Amelia i Emilia w duecie zajęły trzecie miejsce. Zdj. Archiwum prywatne.

Rybniczanki miały też okazję zobaczyć stolicę Macedonii, a opiekę nad nimi sprawowały trenerki i autorki mistrzowskich choreografii: Patrycja Krawczak i Aleksandra Tucka. Z Rybnika kibicowali im dumni rodzice i przyjaciele oraz członkowie sztabu trenerskiego: Judyta Kuśka, Julia Lis i Martyna Tucka oraz kierowniczka Vivero i koordynator wyjazdu - Izabela Barska-Kaczmarczyk.

Mistrzostwa udane dla rybniczanek

13 zdjęć

Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej podczas tanecznych Mistrzostw Europy International Dance Organization, które odbyły się w stolicy Macedonii Skopje (8-11 września). W zawodach wzięło udział prawie 4 tysiące tancerzy z 22 krajów Europy. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 58 medali, a rybniczanki ze Studia Tańca Vivero dołożyły do tej puli 4 krążki.