Strona główna/Aktualności/Bejsboliści z Pucharem Polski

Bejsboliści z Pucharem Polski

24.06.2024 Sport

Bejsboliści Silesii Rybnik po rocznej przerwie znów zdobyli Puchar Polski. W finale  pucharowego turnieju pokonali mistrza Polski.

Drużyna Silesii Rybnik z Pucharem Polski zdobytym po zwycięstwie nad mistrzem Polski Stalą Kutno i to na jego boisku Zdj. Materiały prasowe organizatora turnieju
W turnieju odbywającym się na boisku mistrza Polski w Kutnie, Silesia Rybnik najpierw w półfinale pokonała 9:5 Baronów z Wrocławia, a w emocjonującym finale wygrała z gospodarzami, mistrzami Polski Stalą Kutno 13:3.
W ekstralidze bejsbolu, by dokończyć sezon zasadniczy Silesia Rybnik musi rozegrać zaległy mecz wyjazdowy z Piratami Władysławowo, który miał się odbyć w połowie kwietnia, ale bejsbolistom plany pokrzyżowała pogoda. Od wyniku tego spotkania będzie zależeć miejsce Silesii w tabeli. Z kolei od zajętego miejsca będzie zależeć z kim rybniczanie zmierzą się w ekstraligowych półfinałach, które rozpoczną się 24 sierpnia.