Strona główna/Aktualności/Futsalistki TS ROW bliżej ekstraligi

Futsalistki TS ROW bliżej ekstraligi

05.03.2023 Sport

W pierwszym meczu barażowym o awans do futsalowej ekstraligi piłkarki TS ROW Rybnik pokonały WANDĘ Kraków 7:2. Rewanż za tydzień, w niedzielę w Krakowie.

Za chwilę Agata Sokowicz zdobędzie trzecią bramkę dla TS ROW. Zdj. Wacław Troszka
Początek meczu należał do piłkarek Wandy, na szczęście bramkarka ROW-u Karolina Sok, obroniła kilka groźnych strzałów. Na początku 6. min pierwszą bramkę dla ROW-u zdobyła Petra Zdechovanova, która blisko cztery minuty później, tym razem głową, po dokładnym prostopadłym dośrodkowaniu, po raz drugi pokonała bramkarkę Wandy. Trzecią bramkę na początku 12. min zdobyła Agata Sobkowicz. Rywalki nie dały jednak za wygraną, jaszcze w I połowie (20 min efektywnego czasu gry) zdobyły pierwszą bramkę, a w 5. min II połowy drugą, gdy po kolejnym strzale piłka odbiła się od pleców leżącej na parkiecie naszej bramkarki.

Trzy pierwsze i cztery ostatnie bramki w pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraligi futsalu zdobyły rybniczanki. Brawo! Zdj. Wacław Troszka

Później jednak bramki zdobywały już wyłącznie rybniczanki: Maja Stopka, Petra Zdechovanova, Agata Sobkowicz i Marlena Jaszyk, która ustaliła wynik meczu, zdobywając siódmą bramkę dla ROW-u w ostatniej jego minucie.

- Zbyt nerwowa gra kosztowała nas utratę dwóch bramek, na szczęście wyszłyśmy z opresji i to z całkiem niezłymi efektami. Mam nadzieję, że ta zaliczka nam wystarczy. Oczywiście w Krakowie wyjdziemy na parkiet równie mocno zmotywowane, jak dzisiaj. Kluczem do zwycięstwa była gra zespołowa, nasza determinacja no i dostosowanie naszej taktyki do gry rywalek. Po tym meczu wiemy już dokładnie, w jaki sposób gra Wanda, więc o tyle rewanżowy mecz będzie dla nas łatwiejszy. Jedynym problemem jest pierwszy mecz sezonu na trawie, który mamy rozegrać dzień wcześniej, w sobotę - powiedziała nam po dzisiejszym meczu Magdalena Łuczak, grająca trener TS ROW Rybnik.

W rewanżowym meczu w Krakowie drużyna prowadzona przez grającą trener Magdalenę Łuczak (na zdjęciu) będzie bronić pięciobramkowej przewagi. Zdj. Wacław Troszka

W przyszłą niedzielę pod Wawelem TS ROW będzie bronić pięciobramkowej zaliczki.

24 zdjęcia

W pierwszym meczu barażowym o awans do futsalowej ekstraligi piłkarki TS ROW Rybnik pokonały w niedzielę 5 marca w rybnickim Ekonomiku WANDĘ Kraków 7:2. Rewanż w niedzielę 12 marca w Krakowie.