Godomy o edukacji. Rybnicka debata o samorządności uczniów
2 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rybniku odbyła się Rybnicka debata o samorządności uczniów.
Odpowiedzi na pytania o to, jak młodzi ludzie postrzegają rybnicką oświatę ale też jakie mają relacje między sobą, ma dać zorganizowana w bibliotece Rybnicka debata o samorządnosci uczniów.
- Zawsze warto rozmawiać, a tym bardziej z młodymi osobami, z młodzieżą, która uczęszcza do rybnickich placówek oświatowych. To dla nich świadczymy usługi edukacyjne. Warto aby mieli oni wpływ na to, jak ta szkoła wygląda, co można zmienić, co można poprawić, dlaczego w szkole się nudzą, jak poprawić relacje, bo być może czują się w szkole nieswojo - mówi Arkadiusz Marcol, wiceprezydent Rybnika.
Tłumaczy, że tego rodzaju wydarzenia mają uświadomić młodzieży, że ma wpływ na swoje otoczenie.
- Takim przykładem jest także budżet obywatelski - w tym roku jedna ze szkół zgłosiła do niego propozycję strefy chillout w szkołach. To coś fantastycznego. Niech to będzie dobry prognostyk dla innych szkół, pozostałej młodzieży, że takie działania mają sens - mówi Arkadiusz Marcol.
Rybnicka debata o samorządności uczniów
2 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rybniku odbyła się Rybnicka debata o samorządności uczniów.