Strona główna/Aktualności/Koszykarki zakończą długi sportowy weekend

Koszykarki zakończą długi sportowy weekend

23.01.2023 Sport

Za nami trzeci weekend nowego roku. W sobotę II-ligowi koszykarze MKKS- u Rybnik zrewanżowali się krakusom i wygrali w Krakowie 89:78. To ich dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Swój mecz wygrały też na swoim boisku w Ekonomiku I-ligowe futsalistki TS ROW Rybnik. Pokonały dotychczasowego lidera z Częstochowy i zajęły jego miejsce na szczycie tabeli swojej grupy.

Długi tym razem sportowy weekend zakończy dzisiejszy mecz koszykarek RMKS-u Xbest, które w hali w Boguszowicach o 19 zmierzą się z sąsiadkami z tabeli, czyli drugą drużyną Ślęzy Wrocław.

W Krakowie najwięcej punktów dla MKKS-u Rybnik - 26, zdobył doświadczony Adam Anduła. Zdj. Wacław Troszka

Zrewanżowali się z nawiązką

Na początku października nasi koszykarze przegrali na swoim parkiecie z Oknoplastem AZS AGH II Kraków 68:74. Teraz w meczu rewanżowym wzięli rewanż i wygrali z nawiązką w Krakowie 89:78.
Rybniczanie wygrali pierwszą kwartę meczu 21:18, a gospodarze drugą 14:17 i po pierwszej połowie był remis 35:35. Obie kwarty drugiej połowy wygrali już podopieczni trenera Krakowczyka i tym sposobem wygrali 10 mecz w lidze (8 porażek). Aktualnie MKKS Rybnik zajmuje 7. miejsce w tabeli. O dwa zwycięstwa mniej ma na swoim koncie kolejna drużyna - drugi zespół MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Punkty dla MKKS-u Rybnik zdobyli: Adam Anduła 26; Marcin Kosiorowski 24; Kacper Wydra 15; Igor Lewandowski 7; Piotr Kawczyński i Szymon Kukuczka po 6; Adrian Ścieszka 5. Zagrał również Sebastian Kołowrot.

To był drugi z rzędu mecz wyjazdowy naszych koszykarzy. Wcześniej przegrali w Przemyślu z tamtejszymi Niedźwiadkami 55:75. Kolejny mecz MKKS Rybnik rozegra 29 stycznia w Tarnowskich Górach z tamtejszym Ragorem, który mając o jeden mecz rozegrany mniej (21 lutego rozegra zaległy mecz z GKS-em II Tychy) z 7 zwycięstwami zajmuje w tabeli 12. miejsce.

Rybniczanki na szczycie tabeli

Futsalistki TS ROW zdecydowanie 6:3 pokonały w sobotę w hali Ekonomika dotychczasowego lidera Raków Częstochowa 6:3 i zajęły jego miejsce na szczycie tabeli III grupy makroregionalnej, mając nad nim 2 pkt przewagi. W Częstochowie rybniczanki przegrały tylko jedną bramką - 2:3. W meczu rewanżowym prowadziły już 2:0, ale po pierwszej połowie był jednak remis 2:2. W drugiej rybnickie piłkarki zdobyły 4 bramki, a rywalki już tylko jedną i to w sytuacji, gdy losy meczu były już praktycznie przesądzone.

Bramki dla TS ROW zdobyły: Edyta Botor, Maja Stopka, Agata Sobkowicz, Marlena Jaszyk i Katarzyna Jasińska (2).

Kolejny mecz rybniczanki rozegrają w Ekonomiku w sobotę 4 lutego o godz. 16 z MTS-em Knurów, który z 4 pkt zajmuje szóste, ostatnie miejsce w tabeli tej grupy.
Warto pamiętać, że wygranie grupy makroregionalnej nie daje jeszcze awansu do futsalowej ekstraklasy. Awansuje do niej zwycięzca dwumeczu, w którym zmierzą się najlepsze drużyny III i IV grupy, w tej drugiej aktualnie prowadzi Iskra Tarnów.

Przełożony mecz siatkarzy
Wyjazdowy mecz siatkarzy Volley’a Rybnik w Ropczycach, zaplanowany na miniony weekend został przełożony i odbędzie się dopiero 4 marca.

Koszykarki zagrają z sąsiadkami z tabeli

Długi sportowy weekend zakończy dzisiejszy mecz I-ligowych koszykarek RMKS-u Xbest w Boguszowicach. O 19 zmierzą się one z drugim zespołem Ślęzy Wrocław, który mając na swoim koncie o jedno zwycięstwo mniej niż RMKS, depcze mu po piętach.

Trener RMKS-u Xbest Adam Rener bardzo liczy na dobry występ Dominiki Bednarek, która wczoraj obchodziła swoje 18. urodziny. Zdj. Wacław TroszkaRybniczanki, aktualnie na miejscu 8., ostatnim dającym awans do play-offów, a wrocławianki na 9. Polecamy! Wstęp wolny!