Strona główna/Aktualności/Koszykarze też nie dali rady

Koszykarze też nie dali rady

11.10.2022 Sport

Po sobotniej przegranej I-ligowych koszykarek, w poniedziałek 10 października mecz przed własną publicznością przegrali również II-ligowi koszykarze MKKS-u Rybnik, ulegając Oknoplastowi AZS-owi AGH II Kraków 68:74.

W czwartej kwarci rywale z Krakowa zagrli wysoko ustawioną agresywną obronę. Na zdjęciu osaczony przez obrońców Maciej Krakowczyk. Zdj. Wacław Troszka
Do przerwy rybniczanie prowadzili 35:30, a po trzeciej kwarcie 52:48. Ale w czwartej zdecydowanie lepsi byli już akademicy z Krakowa, którzy mieli szerszy skład, byli silniejsi fizycznie i częściej trafiali za 3 pkt. Dla gospodarzy gracze z ławki rezerwowych zdobyli 10 pkt, dla gości z Krakowa 28. W połowie ostatniej, czwartej kwarty AZS prowadził już różnicą 10 pkt.

W końcówce meczu rybniccy koszykarze mieli już poważne problemy ze zdobywaniem kolejnych punktów. Zdj. Wacław Troszka
Punkty dla MKKS-u w poniedziałkowym meczu zdobyli: Marcin Kosiorowski 9; Piotr Kawczyński 7; Adam Anduła (kapitan) 22; Kacper Wydra 8; Maciej Krakowczyk 10; Igor Lewandowski 11 i Adrian Ścieszka 1.
Po trzech meczach sezonu nasi koszykarze mają na swoim koncie jedną wyjazdową wygraną i dwie porażki na swoim parkiecie.

W meczu z drugą drużyną AZS-u AGH Kraków najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny - 22, zdobył jej kapitan Adam Anduła. Zdj. Wacław Troszka
Kolejny mecz w hali Ekonomika drużyna MKKS-u rozegra już w najbliższy piątek, 14 października o 18.30. Ich rywalem będzie KKS Ragor Tarnowskie Góry. (WaT)