Strona główna/Aktualności/Koszykarze wygrali, koszykarki przegrały

Koszykarze wygrali, koszykarki przegrały

12.02.2024 Sport

Ze zmiennym szczęściem grały w miniony weekend nasze drużyny koszykarskie. W sobotę II-ligowi koszykarze MKKS-u Rybnik po raz drugi pokonali KK UR Bozzę Kraków, tym razem na wyjeździe 83:73, zaś w niedzielę I-ligowe koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik po raz drugi w sezonie przegrały z MUKS-em Poznań, tym razem na wyjeździe 70:85.

W rewanżowym, wyjazdowym meczu z Bozzą Kraków koszykarze MKKS-u Rybnik odnieśli 18. zwycięstwo w sezonie. Zdj. Wacław Troszka

Zwycięstwo nr 18

Kolejny trudny mecz rozgrywany pod Wawelem (II lidze występują aż cztery krakowskie drużyny) mają za sobą koszykarze MKKS-u Rybnik. Pojedynek z sąsiadami z tabeli był zacięty i bardzo wyrównany, ale to rybniczanie wygrali odnosząc 18. zwycięstwo w sezonie.
Po pierwszej połowie jednym punktem, 43:42 prowadzili gospodarze. W kwarcie trzeciej ROW był w niemałych opałach i przegrywał 49:58. Trener Jakub Krakowczyk skutecznie jednak interweniował i po wziętym przez niego czasie rybnicka drużyna zdobyła pod rząd 9 pkt doprowadzając do remisu. Przed ostatnią, czwartą kwartą MKKS prowadził 63:62. Dzięki m.in. celnym rzutom za 3 pkt Maksymiliana Jakubka, na 6 minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 74:71, ale w w drugiej połowie ostatniej kwarty skuteczniejsi byli już rybniczanie. Co ważne, 8 ostatnich punktów w tym meczu, w tym dwa z rzutów wolnych zdobył dla rybnickiej drużyny jej najskuteczniejszy zawodnik w tym spotkaniu Kacper Wydra, który zdobył w Krakowie 24 pkt.

Tak jak w pierwszym meczu tych drużyn najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny - 24, zdobył Kacper Wydra. Zdj. Wacław Troszka

KK UR BOZZA Kraków - MKKS Rybnik 78:83 (43:42)
22:21; 21:21 - 19:21; 16:20
MKKS Rybnik: Kacper Wydra 24 (1x3); Piotr Kawczyński 19 (3x3); Marcin Kosiorowski 14 (4x3); Karol Jagoda 10 (1x3); Adam Anduła 8; Sebastian Kołowrot 5; Adrian Ścieszka 3.
Zagrali również: Paweł Respondek i Jan Czorny.

W najbliższą środę, 14 lutego o 19.30 koszykarze MKKS-u Rybnik we własnej hali Ekonomika zmierzą się z zajmującą 14. miejsce w tabeli drużyną KS 27. Katowice.

Z planów nic nie wyszło

Trener RMKS-u XBest Rybnik Adam Rener bardzo chciał powalczyć z MUKS-em w Poznaniu o zwycięstwo. Niestety nic z tych planów nie wyszło i druga w sezonie porażka z poznaniankami, tym razem na ich parkiecie stała się faktem. Już po pierwszej połowie rybnicka drużyna przegrywała 24:42. Na 4 minuty przed końcem MUKS prowadził jeszcze 80:60 i w pełni kontrolował sytuację. Trudno więc się cieszyć z faktu, że ostatnią kwartę rybniczanki wygrały 25:17. Na dobrą sprawę wynik z Poznania jest zbliżony do tego z Rybnika z pierwszej rundy choć wtedy oba zespoły zdobyły znacznie mniej punktów. W ostatnim dniu października MUKS wygrał w Rybniku 14 punktami - 69:55. Teraz na swoim parkiecie 15.

MUKS Poznań - RMKS Xbest Rybnik 85:70 (42:24)
17:13; 25:11 - 26:21; 17:25

RMKS Xbest Rybnik: Klaudia Keller 23; Beata Jurczyńska (kpt) 11 (2x3); Zuzanna Piwkowska 6; Oliwia Keller 6; Patrycja Rogalska 3; Oliwia Węglorz 2.
Zagrały również: Oleksandra Hopkalo, Natalia Rudzińska i Adrianna Ryng.

W Poznaniu w meczu z MUKS-em znów najskuteczniejszą zawodniczką RMKS-u XBest Rybnik była Klaudia Keller, która zdobyła dla rybnickiego zespołu 23 pkt.

Była to 9. porażka RMKS-u XBest w tym sezonie (8 zwycięstw) i aktualnie rybnicka drużyna zajmuje 8. mejsce w tabeli, mając 3 pkt przewagi nad Liderem Swarzędz, który rozegrał o jeden mecz mniej.
Tymczasem rybniczanki czeka kolejny wyjazdowy i to z bardzo wymagającym rywalem. W najbliższą sobotę, 17 lutego w Krakowie zmierzą się z WISŁĄ Orlen Południe, zajmującą w tabeli drugą lokatę (15 zwycięstw, 3 porażki). W swojej hali w Boguszowicach rybniczanki zagrają dopiero 24 lutego z Ostrovią.