Strona główna/Aktualności/Mieszko Mudło wygrał memoriał Skulskiego

Mieszko Mudło wygrał memoriał Skulskiego

08.05.2024 Sport

Bydgoszczanin Mieszko Mudło (13 lat) wygrał doroczny miniżużlowy memoriał Andrzej Skulskiego, pomysłodawcy i twórcy miniżużlowego klubu Rybki Rybnik. Turniej odbył się 3 maja na miniżużlowym stadionie w Chwałowicach i kończył cykl trzech turniejów zorganizowanych tam w pierwszych dniach maja.

Mieszko Mudło z trenerem bydgoskiej drużyny Jackiem Woźniakiem. Zdj. Wacław Troszka
Mieszko Mudło to jeden z najlepszych aktualnie polskich miniżużlowców i dobry kolega rybniczanina Franciszka Szczyrby, z którym przez trzy dni startów w Chwałowicach zawzięcie, ale po koleżeńsku rywalizował. W ciągu trzech dni w trzech różnych turniejach zmierzyli się ze sobą trzykrotnie i za każdym razem wygrał o rok starszy bydgoszczanin.

Na początek drużynówka

1 maja w I rundzie drużynowych mistrzostw Polski pary Rybek i Polonii Bydgoszcz stanęły pod taśmą już w pierwszym wyścigu. Mudło wygrał start i Franek nie był już w stanie odebrać mu prowadzenia. Drużynówkę wygrały ostatecznie Rybki Rybnik, a zespół Polonii Bydgoszcz zajął trzecie miejsce ulegając jeszcze drużynie z podgorzowskiego Wawrowa.
2 maja na torze Rybek odbyła się I runda Indywidualnego Pucharu Polski. Obaj miniżużlowcy oraz drugi zawodnik Rybek Wiktor Klecha zdobyli w nim po 14 pkt - cała trójka przegrała w turnieju tylko jeden bieg, zajmując w nim drugie miejsce. Szczyrba przegrał z Mieszkiem Mudło, ten z Wiktorem Klechą, który z kolei dał się wyprzedzić klubowemu koledze Frankowi Szczyrbie. Jako, że w klasyfikacji IPP (5 turniejów eliminacyjnych + finał) liczą się tylko punkty zdobyte w biegach turniejowych, nie rozegrano biegu dodatkowego, co byłoby najlepszym sposobem na wyłonienie zwycięzcy, ale przeprowadzono losowanie. Szczęście uśmiechnęło się w nim do Franka Szczyrby, który stanął na najwyższym stopniu podium. Najgorzej wyszedł na nim Mudło, któremu przypadło miejsce III.

Mieszko Mudło (na czerwono) na chwałowickim minitorze. Zdj. Wacław Troszka

Memoriał Andrzeja Skulskiego

W trzeciomajowym memoriale Andrzeja Skulskiego 13-letni bydgoszczanin był już bezkonkurencyjny, wygrał wszystkie swoje biegi i zwyciężył w turnieju. Franka pokonał w biegu piątym. To była jedyna porażka miniżużlowca Rybek Rybnik, który z dorobkiem 14 pkt zajął w memoriale 2. miejsce. Trzeci był Michał Głębocki z Wawrowa STALI Gorzów (13 pkt). A oto lokaty pozostałych zawodników Rybek: 8. Kacper Wołyniec (8 pkt); 9. Maja Jona (6 pkt); 12. Wojciech Szymura (4 pkt); 14. Marcel Pawłowski (3 pkt).

Drugie rundy drużynowych mistrzostw Polski i IPP odbędą 25 i 26 maja na minitorze w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki!

Mieszko Mudło ma 13 lat, więc to już ostatni sezon jego startów w miniżużlu. Zdj. Wacław Troszka

Drugi Memoriał

W czasie miniżużlowej majówki w Chwałowicach rozegrano też wyścig memoriałowy poświęcony śp. Andrzejowi Jamrogowi, wieloletniemu toromistrzowi miniżużlowego klubu, który zmarł 11 kwietnia. Rozegrano też wyścig z okazji 20-lecia startów duńskiego żużlowca Patricka Hansena, który swą karierę rozpoczął oczywiście od miniżużla w wieku ośmiu lat. W czasie zimowej przerwy walczący o powrót do pełnej sprawności po wypadku żużlowiec ROW-u Rybnik zaliczył kurs instruktora sportu żużlowego i uzyskał stosowną licencję. Co ważne, teraz co jakiś czas towarzyszy miniżużlowcom Rybek w czasie treningów i dzieli się z nimi swoimi spostrzeżeniami.