Strona główna/Aktualności/Młodzieżowe mistrzostwo Polski szpadzistek RMKS-u

Młodzieżowe mistrzostwo Polski szpadzistek RMKS-u

29.05.2024 Sport

Na rozegranych w miniony weekend w Warszawie szermierczych mistrzostwach Polski młodzieżowców (U23) w szpadzie, w turnieju drużynowym dziewcząt złoto wywalczyła drużyna RMKS-u Rybnik w składzie: Patrycja Frystacka (21 lat), Gloria Klughardt (21); Liliana Porwoł (18) i Kinga Zgryźniak (21).

Kwartet szpadzistek RMKS-u Rybnik na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski młodzieżowców. Na zdjęciu również trener Krystian Fajkis  Zdj. Materiały prasowe

Do rywalizacji przystąpiło tylko pięć drużyn. W pierwszym meczu rybniczanki pokonały 45:24 drugą drużynę Klubu Szermierczego Warszawianka, a w drugim, który był już finałem mistrzostw, wygrały 45:41 z AZS-em Wratislavia Wrocław. Do finału składającego się z 9 pojedynków oba zespoły przystąpiły w trzyosobowych składach. W zespole RMKS-u 3 walki wygrała Gloria Klughardt, 2 Kinga Zgryźniak i 1 Patrycja Frystacka. Trzy walki wygrały rywalki z Wrocławia. W druzynie RMKS-u nie wystąpiła 20-letnia Alicja Klasik, która przygotowuje się do swego olimpijskiego debiutu w Paryżu.

W turnieju indywidualnym Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak zdobyły brązowe medale Zdj. Materiały prasowe

W turnieju indywidualnym Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak zdobyły brązowe medale, a Patrycja Frystacka uplasowała się na 5. Miejscu. W finałowej walce o tytuł mistrzyni Polski Zofia Janelli z AZS-u Wratislavia Wrocław pokonała Karolinę Szymanowską z Warszawianki.