Strona główna/Aktualności/Nocne święto biegaczy w Rybniku

Nocne święto biegaczy w Rybniku

25.06.2023 Sport

Za nami 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. O godz. 22 na trasę liczącą 21,097 km wyruszyło 1.075 biegaczy. Pierwszy linię mety przekroczył Ukrainiec z Kijowa Bogdan Semenowycz, któremu pokonanie trasy półmaratonu zajęło 1 godzinę, 6 minut i 1 sekundę.

O godz. 22 na trasę rybnickiego półmaratonu wybiegło 1075 biegaczy. Zdj. Wacław Troszka

Minutę później finiszował drugi Ukrainiec Serhiy Shevczenko, a 7 minut później znany rybnicki biegacz 32-letni Marcin Ciepłak. Jako 12. minęła linię mety najszybsza kobieta - Ukrainka Natalia Lehonkowa (1:15:49). Na 31. miejscu uplasowała się najszybsza rybniczanka Joanna Griman (1:23:28).

Zwycięzca tegorocznego Pólmaratonu Księżycowego Ukrainiec Bogdan Semenowycz. Zdj. Wacław Troszka

Tegoroczny półmaraton, który odbył się przy bardzo sprzyjających warunkach pogodowych, ukończyło 872 biegaczy. Jego trasa (dwie pętle) przebiegała m.in. ulicami: Gliwicką, Rudzką, Raciborską, Podmiejską i Lipową, ale jego uczestnicy przebiegali też przez gwarny rynek i biegli nadnacyńskimi bulwarami.

Grupa wolontariuszy obsługujących bufet dla biegaczy na ul. Rudzkiej, na wysokości Kampusu. Zdj. Wacław Troszka

W przeprowadzenie ulicznego nocnego biegu m.in. w obsługę bufetów zaangażowanych było ponad 20 wolontariuszy, a w zabezpieczenie trasy ponad 70 strażaków z rybnickich jednostek OSP.

Po raz kolejny największy i najważniejszy rybnicki bieg był dla blisko tysiąca biegaczy prawdziwym świętem. Tłumów kibiców na trasie nie było, ale kilka grup mieszkańców bardzo aktywnie dopingowało półmaratończyków.