Strona główna/Aktualności/Piłkarze walczą o utrzymanie

Piłkarze walczą o utrzymanie

20.05.2024 Sport

W miniony piątek IV-ligowi piłkarze ROW-u 1964 przegrali trzeci mecz z rzędu. Na swoim stadionie przy ul. Gliwickiej ulegli wiceliderowi Polonii Łaziska Górne 1:3.

Po ostatnich porażkach drużynę ROW-u 1964 Rybnik czeka trudna batalia o utrzymanie w IV lidze. Zdj. Wacław Troszka (archiwum)
Patrząc na pozycję obu drużyn w tabeli, wynik meczu trudno uznać za niespodziankę. Na takową liczyli kibice gospodarzy, mając świadomość, że drużyna potrzebuje punktów by utrzymać się w lidze. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej jego połowie. Pierwsze dwie Polonia strzeliła w 49. i 55. minucie meczu. W 62. minucie kontaktową bramkę dla ROW-u strzelił David Ubong James, ale potem nic dobrego dla gospodarzy już się nie wydarzyło. W 69. minucie po czerwonej kartce boisko opuścił obrońca Kasjan Szewieczek, a w 82. goście zdobyli trzecią bramkę.

Punktów brak

Ostatni mecz podopieczni trenera Dawida Jóźwiaka wygrali 21 kwietnia. Potem na przełomie kwietnia i maja dwa mecze zremisowali (w Łękawicy i z Odrą Wodzisław u siebie), ale w kolejnych trzech nie zdobyli już ani jednego punktu W wyjazdowym meczu przegrali z drugą drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała 1:6, a na swoim boisku ulegli 2:3 Gwarkowi z Ornontowice i w miniony piątek Polonii Łaziska Górne 1:3.
Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w tabeli 16. drużyn ROW 1964 zajmuje w tabeli 10 miejsce. Problem w tym, że w związku planowaną reorganizacją IV ligi śląskiej, podzielonej teraz na dwie grupy ostatni miejsce w tabeli gwarantującym utrzymanie jest miejsce 9. Być może okaże się nim również lokata 10., ale tu wszystko będzie zależało od tego, ile śląskich drużyn spadnie z III ligi. Jeśli dwie to drużyny, które w I i II grupie IV ligi zajmą miejsca 10. rozegrają barażowy dwumecz o utrzymanie w IV lidze.

Emocjonująca

Rybniczanie z dorobkiem 38 pkt zajmują w tabeli 10. miejsce. Dwie wyżej sklasyfikowane drużyny - Kuźnia Ustroń i GKS II Tychy mają odpowiednio 40 i 41 pkt. Z kolei za ROW-em 1964 plasują się zespoły z Puńcowa i Łękawicy mające po 37 pkt. Do końca sezonu nasi piłkarze mają do rozegrania już tylko trzy mecze, z czego dwa na wyjeździe i dwa ze znacznie wyżej notowanymi drużynami. W najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z LKS-em Czaniec (15. miejsce w tabeli - 16 pkt). W niedzielę 2 czerwca ROW 1964 zagra ostatni mecz sezonu na swoim boisku, podejmując trzeci zespół tabeli - Spójnię Landek (47 pkt). Na ostatni mecz sezonu Zielono-Czarni wybiorą się w sobotę 8 czerwca do pobliskiego Bełku, by tam zmierzyć się z LKS-em Decor Bełk zajmującym z 45 pkt. piąte miejsce w tabeli.
Matematycznych wariantów końcówki rozgrywek w II grupie IV ligi śląskiej jest jeszcze wiele, a jak się one skończą przekonamy się 8 czerwca. Nie ulega wątpliwości, że kibiców piłkarskiego ROW-u 1964 Rybnik czeka emocjonująca końcówka sezonu, oby tylko zakończona happy endem.