Strona główna/Aktualności/Po dobrym meczu przegrały z liderem

Po dobrym meczu przegrały z liderem

30.12.2023 Sport

W ostatnim tegorocznym meczu koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały w piątkowy wieczór w hali w Boguszowicach z prowadzącym w tabeli AZS-em Politechniką KORONĄ Kraków 59:63. Mimo porażki był to najlepszy mecz, jaki rybniczanki rozegrały w tym sezonie we własnej hali.

Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały z liderem grupy, ale rozegrały bardzo dobry mecz. Zdj. Wacław Troszka

Koszykarki RMKS-u Xbest zagrały bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem. Pierwszą kwartę przegrały 12:19, ale drugą wygrały 18:16 i na przerwę schodziły przegrywając z liderem grupy tylko 30:35. Niestety trzecia kwarta, była najsłabszą w ich wykonaniu; przegrywały po niej 42:55. W czwartej skutecznie odrabiały 13-punktową stratę i na 4 minuty z okładem przed końcem meczu przegrywały już tylko 2 pkt. Niestety od tego momentu do końca meczu rybniczanki zdobyły już tylko 2 pkt z rzutów wolnych. W końcówce spotkania wyraźnie zabrakło już sił i w konsekwencji szybkich wejść pod kosz rywalek oraz celnych rzutów z dystansu. Gdyby po kilku rzutach za 3 pkt (mocno niecelnych) piłka wylądowała w koszu rywalek, mecz mógłby się zakończyć sporą niespodzianką. Ale i tak gra rybnickiej drużyny podobała się niezbyt licznej niestety publiczności.

Dla AZS-u Politechniki KORONY Kraków najwięcej punktów - 15, zdobyła Paulina Majda, która w poprzednim sezonie była zawodniczką RMKS-u.

Walka z drużyną lidera kosztowała rybniczanki dużo sił, więc trudno się dziwić, że w końcówce meczu trochę ich zabrakło. Zdj. Wacław Troszka

- Pokazałyśmy nasz charakter, czego zabrakło przed tygodniem, gdy przegrałyśmy tu z ostatnią drużyną w tabeli. Takie było założenie, by walczyć dzisiaj z Koroną jak równy z równym. Nie wiem z czego to wynika, ale mam wrażenie, że lepiej gramy z drużynami znacznie silniejszymi od nas niż z tymi, które są na dole tabeli. Odczuwam spory niedosyt, bo miałam nadzieję, że tę końcówkę meczu rozstrzygniemy na naszą korzyść, tak jak zrobiłyśmy to w połowie grudnia w Gorzowie Wlkp. Niestety zabrakło nam już sił - powiedziała po meczu Beata Jurczyńska, kapitan drużyny RMKS-u Xbest Rybnik

Trener rybnickiej drużyny Adam Rener chwalił swój zespół za determinację, waleczność i zawziętość, której trudno było nie zauważyć.

- Z gry drużyny jestem zadowolony. Chciałbym, żeby dziewczyny walczyły tak w każdym meczu, bez względu na to z kim gramy, bo walcząc tak jak dzisiaj jesteśmy w stanie wygrać z najlepszymi. Chodzi o podejście i mentalność, o której dużo z moimi zawodniczkami rozmawiam, by do każdego meczu podchodzić z zębem i dawać z siebie nie 100 a 120 %. Do zwycięstwa trochę nam zabrakło, ale mimo tej porażki dziewczyny schodziły z boiska z podniesionym czołem. Ta walka z liderem dużo nas kosztowała i w końcówce zabrakło już sił i może zimnej krwi, ale nasz zespół tworzą jednak głównie zawodniczki bardzo młode. Kluczowym momentem meczu była nieudana trzecia kwarta, w której pozwoliliśmy rywalkom odjechać na 13 pkt. Odrobić taką stratę w meczu z liderem jest bardzo trudno, a nam się prawie udało. W przerwie zwracałem dziewczynom w szatni uwagę, że początek tej trzeciej kwarty, że pierwsza jej akcja może być dla całego meczu bardzo istotna. Pierwszy atak Korony udało nam się jeszcze obronić, ale sami kosza żeśmy nie zdobyli i potem wynik zaczął nam uciekać - powiedział po meczu trener Adam Rener.

W czasie meczu z zespołem Politechniki KORONY Kraków trener rybnickiego zespołu Adam Rener stracił sporo nerwów. Zdj. Wacław Troszka

Wiele emocji wzbudziły niektóre decyzje sędziów, bo trudno było nie odnieść wrażenia, że drużynie z Krakowa pozwalali oni na znacznie więcej.
To było pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Pierwszy mecz obu drużyn, który odbył się w Krakowie 7 października KORONA wygrała 89:52.

RMKS Xbest Rybnik - AZS Politechnika KORONA Kraków 59:63 (30:35):    12:19; 18:16 - 12:20; 17:8

RMKS Xbest Rybnik: Dominika Bednarek 21 (3x3); Oliwia Węglarz 14 (3x3); Beata Jurczyńska (C) 12 (1x3); Klaudia Keller 8; Patrycja Rogalska 4. Zagrały również: Zuzanna Piwkowska; Oleksandra Hopkalo; Patrycja Pendziałek; Natalia Rudzińska i Oliwia Keller.

Po ostatnim meczu roku 2023 RMKS Xbest Rybnik ma na swoim koncie 5 zwycięstw i 7 porażek, co daje mu 8. miejsce w tabeli. Po 5 zwycięstw mają też Widzew Łódź i drużyna z Ostrowa Wlkp.; z kolei po 6 wygranych widnieje na koncie Lidera Swarzędz i drugiej drużyny AZS-u Poznań. Trzy ostatnie miejsca w tabeli zajmują zespoły, które dotąd wygrały tylko dwa mecze.

Kolejny mecz czeka rybniczanki 6 stycznia. Zagrają wtedy w Bochni z tamtejszym Contimaxem, będącym wiceliderem grupy (9 zwycięstw - 3 porażki). 14 października drużyna z Bochni wygrała w Rybniku 79:62.

Koszykarki przegrały z liderem z Krakowa

30 zdjęć

29 grudnia w ostatnim meczu roku 2023 koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały w hali w Boguszowicach z prowadzącym w tabeli AZS-em Politechniką KORONĄ Kraków 59:63. Mimo porażki był to najlepszy mecz, jaki rybniczanki rozegrały w tym sezonie we własnej hali.