Strona główna/Aktualności/Rzemieślnicze bieganie

Rzemieślnicze bieganie

18.05.2024 Sport

W malowniczej okolicy starego stawu Gzel odbył się dzisiaj V Bieg Rzemieślnika zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rybniku.

Biegacze nad Gzelem, czyli doroczny Bieg Rzemieślnika w Rybniku. Zdj. Wacław Troszka
Zgłoszonych było nieco więcej, ale w trzech kategoriach ukończyło go 100 biegaczy. Najwięcej - 55, pobiegło na dystansie 5 km. Pierwszy zameldował się na mecie Karol Bizoń z Lędzin, któremu pokonanie terenowej trasy zajęło 17 min i 34 s. Pierwsza kobieta, rybniczanka Amelia Paulus przekroczyła linię mety 4 minuty później.

Rybniczanin Paweł Przeliorz zwycięzca V Biegu Rzemieślnika na dystansie 10 km. Zdj. Wacław Troszka

30 biegaczy zmierzyło się z dystansem 10 km, pokonując dwukrotnie 5-kilometrową pętlę. Zwyciężyli rybniczanie Paweł Przeliorz, który uzyskał czas 38 min, 47 s oraz wytrawna biegaczka Daria Kudio (44 min, 59 s).
Na 5-kilometrową trasę wyruszyło też 15 miłośników Nordic Walkingu. Najszybciej maszerował z kijkami rybniczanin Daniel Romanowski (31 min, 14 s).

Daria Kudio, najszybsza kobieta na 10-kilometrowej trasie tegorocznej edycji Biegu Rzemieślnika. Zdj. Wacław Troszka

Organizatorzy zorganizowali nie tylko bieg, ale i piknik rodzinny w sąsiedztwie popularnej rybaczówki, gdzie usytuowany był start i meta rzemieślniczego biegu.

V Bieg Rzemieślnika 2024

29 zdjęć

W sobotę 18 maja 100 biegaczy oraz miłośników nordic walking wzięło udział w tegorocznej, piątej edycji Biegu Rzemieślnika, zorganizowanego przez Izbę Rzemieślniczą w Rybniku.