Strona główna/Aktualności/Szósta wygrana koszykarek

Szósta wygrana koszykarek

05.12.2022 Sport

W minioną niedzielę, 4 grudnia szósty mecz w sezonie, a czwarty z rzędu wygrały I-ligowe koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik, które już po ostatnim mundialowym meczu naszych piłkarzy pokonały w Boguszowicach zespół beniaminka Isands Wichoś Jelenia Góra 77:57.

W niedzielnym meczu najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny - 17, zdobyła jej kapitan Beata Jurczyńska. Zdj. Dariusz Tukalski

Przed tym meczem rywalki miały na swoim koncie tylko dwie porażki, ale do Rybnika przyjechały osłabione brakiem jednej ze swoich liderek - doświadczonej Martyny Koc, która rzekomo miała kłopoty komunikacyjne z dotarciem na to spotkanie. Ta 39-letnia koszykarka w sezonie 2009/2010 grała w rybnickim zespole (KK ROW).
Pierwszą kwartę meczu beniaminek z Jeleniej Góry wygrał 20:17, ale była to jedyna jego wygrana kwarta. Drugą zdecydowanie 16:9 wygrały rybniczanki i na przerwę schodziły prowadząc 33:29. W kwarcie trzeciej, już po przerwie, podopieczne trenera Adama Renera zagrały najskuteczniej (27:12) i przed ostatnią prowadziły już 60:41. Ostatecznie RMKS Xbest wygrał z przewagą 20 pkt. Najwięcej punktów dla rybnickiego zespołu - 17, zdobyła tym razem jego kapitan Beata Jurczyńska. Pozostałe punkty zdobyły: Natalia Rudzińska 16, Paulina Majda 15, Martyna Czyżewska 11, Dominika Bednarek 8, Natalia Ferenc 6 oraz Ewa Bacik i Klaudia Keller po 2. Bez zdobyczy punktowej udział w meczu zakończyły Paulina Hnida i Patrycja Pendziałek.
Po tym dziesiątym już meczu w sezonie RMKS Xbest Rybnik zajmuje wysokie 5. miejsce w tabeli 13 drużyn, mając na swoim koncie 6 zwycięstw i 4 porażki. Taki sam bilans spotkań wygranych i przegranych ma szósty lider Swarzędz. Czwarte miejsce zajmuje z kolei drużyna z Jeleniej Góry, która poległa w Rybniku.
RMKS Xbest kolejny mecz rozegra w najbliższą sobotę, 10 grudnia w Krakowie, gdzie zmierzy się z AZS-em Politechniką Koroną Kraków (7. miejsce w tabeli; 5 zwycięstw/ 5 porażek).