Strona główna/Aktualności/Trzyosobowe srebro koszykarek

Trzyosobowe srebro koszykarek

22.06.2022 Sport

W miniony weekend młodzieżowa drużyna RMKS-u Rybnik zdobyła tytuł wicemistrzyń Polski U17 w koszykówce trzyosobowej  .

Trener Grzegorz Krzeń ze swoim wicemistrzowskim kwartetem; od lewej: Klaudia Keller, Oliwia Keller, Dominika Bednarek i Patrycja Pendziałek. Zdj. arch. organizatorówi
W finałach mistrzostw Polski U17 w koszykówce trzyosobowej dziewcząt, które w miniony weekend odbyły się na warszawskim Torwarze srebro zdobył rybnicki tercet, a właściwie kwartet (trzy + rezerwowa): Dominika Bednarek Oliwia Keller, Patrycja Pendziałek i Klaudia Keller.
W eliminacjach grupowych rybniczanki uległy zdecydowanie Widzewowi Łódź, ale wygrały pozostałe pojedynki z trójkami z Opalenicy i Gdyni.
W meczu ćwierćfinałowym rybniczanki pokonały 17:11 rówieśniczki z Gdańska, a półfinałowym również 17:11 z Lublina. W meczu finałowym nasze dziewczęta ponownie zmierzyły się z Widzewem Łódź. Ten pojedynek był już bardziej wyrównany niż starcie grupowe, ale ponownie, tym razem 19:16, wygrały Łodzianki, które zdobyły tytuł. Trenerem srebrnego kwartetu jest Grzegorz Korzeń, który w minionym sezonie prowadził zespół ligowy RMKS-u. Gratulujemy!
Młodsze koleżanki 17-tek, czyli drużyna U15 również wystąpiła w turnieju finałowym mistrzostw Polski w Warszawie, ale udział w nim zakończyła na ćwierćfinale. Milena Raudner, Julia Szydłowska, Maja Troszka oraz Marta Makuła wygrały grupę eliminacyjną, pokonując drużynę z Pabianic i dwa zespoły z Gdańska, ale w meczu ćwierćfinałowym przegrały 4:10 z MKS-em Elbląg.
Koszykówka trzyosobowa (3x3) jest grą bardzo dynamiczną. Trójkizyosobowe drużyny grają na jeden kosz i gra się 10 minut lub do 21. pkt. Na oddanie rzutu zespół ma tylko 12 sekund, a za celny, w zależności od dystansu, drużyna otrzymuje 1 lub 2 pkt.
Dzisiaj w belgijskiej Antwerpii rozpoczęły się mistrzostwa świata w koszykówce trzyosobowej. Biorą w nich udział obie polskie reprezentacje, a w dziewczęcej gra m.in. wychowanka rybnickiego klubu Aldona Morawiec (30 lat). Pierwszy mecz Polki zagrają dzisiaj o godz. 20.15 z Mongolią, a kolejny o 22.10 z Dominikaną.