Strona główna/Aktualności/Złoto ME U19 dla Pawła Trześniewskiego

Złoto ME U19 dla Pawła Trześniewskiego

24.06.2024 Sport

Junior ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski wespół z Wiktorem Przyjemskim, wychowankiem Polonii Bydgoszcz (obecnie Motor Lublin) i Bartoszem Bańborem z Lublina wywalczył w niedzielę w Pile tytuł Mistrzów Europy U19 w jeździe parami na żużlu.

Złoto mistrzostw Europy U19 to pierwszy znaczący sukces 19-latka będącego wychowankiem Rybek Rybnik i ROW-u Zdj. Wacław Troszka (archiwum)
Turniej miał się odbyć w sobotę w Pile, ale z powodu deszczowej aury przełożono go na niedzielę. Rozpoczął się jeszcze przed południem.

W dwóch swoich pierwszych startach Trześniewski najpierw z Bańborem, a potem z Przyjemnskim pokonał podwójnie pary Ukrainy i Niemiec. Potem para Bańbor-Przyjemski wygrała podwójnie z młodzieżowcami Czech, a w kolejnym wyścigu osamotniony po upadku i wykluczeniu Przyjemskiego Bańbor zdołał pokonać obu Szwedów ratując remis. W dwóch ostatnich biegach decydujących już o miejscu na podium o punkty walczyła już para Bańbor - Trześniewski. Najpierw zremisowali oni z parą Wielkiej Brytanii, mijając linię mety za Ashtonem Boughenem, a przed Lukiem Harrisonem, a potem 4:2 pokonali Duńczyków. Bieg wygrał Bańbor, Bastian Pedersen był drugi a Paweł Trześniewski trzeci przed Villadsem Nagelem. Złoto polskich 19-latków stało się faktem.

Paweł Trześniewski (na pierwszym planie) w barwach Innpro ROW-u Rybnik Zdj. Wacław Troszka

Polacy zdobyli 25 pkt. Na drugim miejscu z 22 pkt uplasowali się młodzi Szwedzi, a na trzecim Duńczycy (19 pkt). Anglicy (19 pkt) po biegu dodatkowym zakończyli mistrzostwa na czwartym miejscu, a kolejne lokaty zajęły pary Czech (19 pkt), Niemiec (14 pkt) i Ukrainy (8 pkt).
Dla 19-letnieg Pawła Trześniewskiego, pochodzącego z Opola wychowanka Rybek Rybnik i ROW-u to spory sukces i, co ważne, pierwszy reprezentacyjny. Gratulujemy!

Rodzinny team Trześniewskich - Paweł z tatą Radosławem Zdj. Wacław Troszka

I jeszcze jedno. Mistrzostwa Europy U19 w Pile odbył się w Dniu Ojca. Radosław Trześniewski, tata Pawła, który z wielkim zaangażowaniem wspiera syna w początkach jego żużlowej kariery, nie mógł sobie wymarzyć lepszego prezentu.

Polska - 25 pkt: Paweł Trześniewski - 6+3 (2*,2*,-,-,1*,1); Bartosz Bańbor - 14 (3,-,3,3,2,3); Wiktor Przyjemski - 5+1 (3,2*,w)

POLSKA - Ukraina 5:1; - Niemcy 5:1; - Czechy 5:1; - Szwecja 3:3;     - Wielka Brytania 3:3; - Dania 4:2