Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Rybnickie mażoretki mistrzyniami Europy!

Rybnickie mażoretki mistrzyniami Europy!

11.07.2024 Kultura i rozrywka

Rybnicka Akademia Mażoretek „Enigma” działająca pod auspicjami Domu Kultury w Niedobczycach reprezentowała nasz kraj i miasto na XIX Mistrzostwach Europy Mażoretek w czeskim Libercu, skąd wróciła z sukcesami.

Rybnickie mażoretki mistrzyniami Europy! Zdj. Arch. RAM "Enigma"

Do Liberca na mistrzostwa organizowane przez Majorotte-Sport World Federation (MWF) w dniach 4-7 lipca, przyjechało 4200 zawodników z 13 krajów, reprezentujących ponad 130 zespołów. Wśród nich była także 50-osobowa reprezentacja naszego miasta i kraju - Rybnicka Akademia Mażoretek „Enigma”.

- Dziewczyny zaprezentowały się wspaniale, dając popis swoich umiejętności na najwyższym poziomie. To właśnie dla nich aż trzykrotnie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego! - słyszymy.

Dziewczyny z Enigmy zostały mistrzyniami Europy w kategoriach: Pompon sport kadetki scena, Pompon klasyczny kadetki i Miniformacja pompon kadetki.

Temat jednej ze zwycięskich choreografii RAM "Enigma" nawiązywał do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Paryżu. Zdj. Arch. RAM "Enigma"

Ponadto Laura Knesz została wicemistrzynią Europy (kategoria: Solo pompon kadetki), a Mini mix seniorki wywalczyły brązowy medal i tytuł II wicemistrzyń Europy.

Pozostałe lokaty w top 6: Natalia Newe i Laura Knesz (4 miejsce Duo pompon kadetki), Defilada pompon juniorki (5 miejsce), Miniformacja pompon juniorki (6 miejsce) i Alicja Dawid (6 miejsce Solo pompon seniorki).

RAM "Enigma" w czeskim Libercu. Zdj. Arch. RAM "Enigma"

Warto zaznaczyć, że wszystkie prezentacje Rybnickiej Akademii Mażoretek „Enigma” znalazły się w pierwszej 10. tych mistrzostw (8 miejsca: miniformacja pompon seniorki, trio pompon juniorki: Wiktoria Nowak, Maja Oswald, Emilia Nowak oraz duo baton juniorki: Julia Pisarska i Emilia Nowak, a 10. miejsce - duo pompon seniorki Zuzanna Mazurek i Alicja Dawid).

Trenerkami zespołu są Michalina Michalik-Newe, Karolina Pęcherczyk i Lenka Bachova.

Akademia z trenerkami. Zdj. RAM "Enigma"

- Dziękujemy Urzędowi Miasta Rybnika za ogromne wsparcie i pomoc w pozyskaniu dotacji na stroje oraz Stowarzyszeniu Rybnicka Akademia Mażoretek „Enigma” i wszystkim rodzicom za zaangażowanie - dziękują za naszym pośrednictwem mistrzynie Europy.

12 zdjęć

Rybnicka Akademia Mażoretek „Enigma” działająca pod auspicjami Domu Kultury w Niedobczycach reprezentowała nasz kraj i miasto na XIX Mistrzostwach Europy Mażoretek w czeskim Libercu, skąd wróciła z sukcesami. Dziewczyny z Enigmy zostały mistrzyniami Europy w kategorii: Pompon sport kadetki scena, Pompon klasyczny kadetki i Miniformacja pompon kadetki. Ponadto Laura Knesz została wicemistrzynią Europy (kategoria: Solo pompon kadetki), a Minimix seniorki wywalczyły brązowy medal i tytuł II wicemistrza Europy.