Wakacje w Galerii Sztuki „Rzeczna”
Galeria Sztuki „Rzeczna” zaprasza dzieci na wakacje ze sztuką. - Wakacje to dobry czas na nowe przygody i odkrywanie świata, również świata sztuki - mówi Nina Giba, kierowniczka galerii. - Dlatego chcemy zaprosić w nasze progi dzieci w różnym wieku na warsztatowe zajęcia związane z artystycznymi aktywnościami - dodaje.
Najmłodsze pociechy - od 6. miesiąca życia do 2 lat wraz z opiekunami, Galeria Sztuki „Rzeczna” zaprasza na zajęcia z cyklu „Dzień dobry, Galerio!” (18.07, 01 i 22.08 o 10.00). Co maluchy na nich robią? Bawią się kolorami, fakturami, wchodzą w interakcję z innymi dziećmi, śpiewają, tańczą i odkrywają otaczający je świat .
Dzieciom od 3 do 6 roku życia i ich opiekunom dedykowane są zajęcia „Tu Sztuka!”, podczas których uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane ze sztuką, odkrywają różne możliwości tworzenia i poznają ciekawe historie o artystkach i artystach (terminy: 17 i 31.07, 21.08 o 16.00).
W czasie zajęć dla młodszych i starszych dzieci, ich opiekunowie poznają nowe sposoby twórczego spędzania czasu z podopiecznymi, ale też korzystają z przestrzeni do relaksu i rozmów.
Zajęcia "Dzień dobry, Galerio!" i "Tu Sztuka!" prowadzą wykwalifikowane edukatorki i artystki z tuczytamy.pl Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej galeriarzeczna.pl i w kasie galerii.
- Nie lada gratką będzie cykl warsztatów architektoniczno-artystycznych z programu Archi-przygody, do którego Galeria Sztuki „Rzeczna” zakwalifikowała się w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas warsztatów 20 dzieci w wieku 10 - 12 lat odkryje architektoniczne perełki Rybnika, odwiedzi różne ciekawe miejsca i spotka się z ich gospodarzami, wykona własne makiety i małe dzieła sztuki, a przede wszystkim przygotuje własną wielkoformatową grę planszową o Rybniku. Na zakończenie cyklu warsztatów dla małych architektek i architektów oraz zaproszonych przez nich gości zorganizowane zostanie wspólne świętowanie - zachęca Nina Giba.
Zajęcia odbędą się w lipcu (od 23.07). Na warsztatach zapewnione będą niezbędne do prowadzenia zajęć materiały, a poprowadzi je wykwalifikowana kadra. Udział w Archi-przygodach jest bezpłatny, ale o przyjęciu na warsztaty decydują kryteria, które wraz z innymi szczegółami znajdują się na stronie i w kasie galerii.
Archi-przygody finansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024. Patronat nad projektem objął Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.