Strona główna/Aktualności/Sport/Alicja Klasik pojedzie na igrzyska jako mistrzyni Polski

Alicja Klasik pojedzie na igrzyska jako mistrzyni Polski

05.04.2024 Sport

W piątek na warszawskim Torwarze Alicja Klasik, 20-letnia szpadzistka RMKS-u Rybnik zdobyła tytuł mistrzyni Polski, co gwarantuje jej udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w szpadzie. Zdj. Materiały Prasowe RMKS-u Rybnik

W (seniorskich) mistrzostwach rywalizowało 86 zawodniczek. W walce finałowej nasza utytułowana juniorka pokonała 11:8 o dziesięć lat starszą Kamilę Pytkę z AZS-u AWF-u Warszawa. Przed walką finałową Klasik pewnie wygrała pięć pojedynków.

Nie ma wątpliwości, że Alicja Klasik wespół z trenerem Arturem Fajkisem piszą złotymi literami historię rybnickiej szermierki. Wczorajsze złoto to pierwszy tytuł mistrzyni Polski w całej jej historii.

Dwie inne szpadzistki RMKS-u zajęły wczoraj na Torwarze miejsca na początku drugiej dziesiątki - Kinga Zgryźniak była 11., a Anna Mroszczak 13. Na 20. Miejscu sklasyfikowano Lilianę Porwoł, na 45. Laurę Misiak, na 52. Patrycję Frystacką, a na 59. Glorię Klughardt.

Dzisiaj, w sobotę na Torwarze w samo południe początek turnieju drużynowego. Drużyna RMKS-u Rybnik wystąpi w składzie: Alicja Klasik, Gloria Klughardt, Anna Mroszczak i Kinga Zgryźniak.