Strona główna/Aktualności/Sport/Brązowy tercet RMKS-u

Brązowy tercet RMKS-u

21.06.2023 Sport

W rozegranych na Torwarze w Warszawie młodzieżowych mistrzostwach Polski U17 dziewcząt w koszykówce trzyosobowej (3x3), kwartet RMKS-u Rybnik wywalczył trzecie miejsce i brązowe medale.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski U17 w koszykówce trzyosobowej ze swoim trenerem Grzegorzem Korzeniem. Stoją od lewej: Klaudia Keller, Maja Troszka, Patrycja Pendziałek i Oliwia Keller. Zdj. Dariusz Tukalski

To trzecie z rzędu finały „trzyosobowych” mistrzostw Polski, z których zawodniczki RMKS-u wracają z medalem; przed rokiem zdobyły srebro, a dwa lata temu tak, jak w tym roku brąz.
W drużynie prowadzonej przez trenera Grzegorza Korzenia zagrały dwie 17-latki Oliwia Keller i Patrycja Pendziałek oraz dwie 16-latki Klaudia Keller, która w minionym sezonie całkiem dobrze spisywała się w I-ligowej drużynie RMKS-u oraz najwyższa w drużynie Maja Troszka (190 cm), będąca uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach - jedynej szkoły sportowej działającej pod auspicjami Polskiego Związku Koszykówki.

Trzy najlepsze drużyny mistrzostw Polski w "małej koszykówce". Zdj. Dariusz Tukalski

Po wygraniu grupy eliminacyjnej (zwycięstwa nad drużynami z Gdańska, Opalenicy i Sokołowa) w meczu ćwierćfinałowym rybniczanki pokonały 20:11 AZS UMCS Lublin i awansowały do półfinału, w którym uległy tercetowi Enei AZS-u Poznań 16:21. W meczu o trzecie miejsce młode koszykarki RMKS-u Rybnik pokonały 21:8 zespół AZS-u AJP II Gorzów Wlkp.

Tercet, czyli kwartet. Kibice rybnickiej koszykówki mają nadzieję, że w przyszłości cała ta czwórka będzie z powodzeniem występować w ligowej drużynie RMKS-u Rybnik. Zdj. Dariusz Tukalski

Tytuł mistrzowski zdobyła w stolicy drużyna gdańskiej politechniki (MG 13 PG I Gdańsk), która w finale pokonała 20:9 zespół z Poznania.