Strona główna/Aktualności/Sport/Juniorzy Silesii Rybnik mistrzami Polski w baseballu

Juniorzy Silesii Rybnik mistrzami Polski w baseballu

07.07.2022 Sport

W dniach od 16 do 18 czerwca w Rybniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w baseballu. Silesia Rybnik została Mistrzem Polski Juniorów! Obecnie czwórka zawodników drużyny bierze udział w Mistrzostwach Europy U-18, które odbywają się w Szwecji.

Obecnie zawodnicy drużyny juniorów biorą udział w Mistrzostwach Europy U-18, które odbywają się w Szwecji. Zdj. arc KS Silesia Rybnik

W walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w Baseballu wzięło udział pięć klubów. Podczas rozgrywek rybnicka drużyna nie pozostawiła rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie cztery spotkania. W ostatnim, finałowym meczu gospodarze pokonali „Baronów” z Wrocławia 9-2, dzięki czemu Silesia Rybnik drugi raz została Mistrzem Polski Juniorów. Wcześniej udało jej się dokonać tego w 2012 roku. Na drugim miejscu tegorocznego turnieju znalazła się młodzieżowa drużyna z Wrocławia, a podium zamknęły Centaury Warszawa.

W skład drużyny juniorów wchodzi obecnie 14 zawodników spośród których, część z nich będzie miało okazję zagrać w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski. Jednocześnie od maja prowadzony jest nabór do drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych od 6 do 18 lat. A także osoby dorosłe, które chcą zacząć przygodę z baseballem.

Silesia Rybnik drugi raz została Mistrzem Polski Juniorów. Wcześniej udało jej się dokonać tego w 2012 roku. Zdj. arc KS Silesia rybnik

Dariusz Ptaś, prezes rybnickiego klubu zapytany o plany na przyszłość mówi, że głównym celem jest zdobycie pierwszego miejsca w Ekstralidze przez drużynę seniorów, a także wygranie turniejów i Mistrzostw Polski, przez każdą drużynę w każdej grupie wiekowej. Obecnie czwórka zawodników drużyny juniorów bierze udział w Mistrzostwach Europy U-18, które odbywają się w Szwecji.

Jak dodaje prezes klubu baseball jest dyscypliną sportową, w którą może grać każdy, zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Jednak pomimo tak wielu sukcesów, jakie osiągają zawodnicy naszych drużyn, jest wciąż mało popularny w mieście. W ramach promocji tej dyscypliny w połowie sierpnia odbędą się 2 tygodniowe „Sportowe wakacje”, w trakcie których wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o baseballu.

Na koniec warto zaznaczyć, że rybnicka drużyna seniorów sześciokrotnie sięgała po tytuł Mistrza Polski w tym w latach 2017 i 2018.

7 zdjęć

W dniach od 16 do 18 czerwca w Rybniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w baseballu. W walce o tytuł mistrza wzięło udział pięć klubów. W ostatnim, finałowym meczu gospodarze pokonali „Baronów” z Wrocławia 9-2, dzięki czemu Silesia Rybnik drugi raz została Mistrzem Polski Juniorów.