Strona główna/Aktualności/Sport/Koszykarki RMKS Rybnik wygrały w piłkę ręczną

Koszykarki RMKS Rybnik wygrały w piłkę ręczną

09.11.2022 Sport

Po ciężkim meczu I-ligowe koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik pokonały Eneę AZS II Poznań 61:54. Rywalki, które wcześniej z pięciu meczów wygrały tylko jeden, przyjechały do Rybnika wzmocnione czterema zawodniczkami z pierwszej klubowej drużyny występującej w basketlidze.

Rybniczanki (w białych strojach) długo nie mogły znaleźć sposobu na rywalki z Poznania. Zdj. Wacław Troszka
Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i dopiero w ostatnich minutach meczu podopieczne trenera Adama Renera zdołały sobie wypracować kilkupunktową przewagę i przez ostatnie dwie minuty meczu kontrolowały już sytuację. Rywalki grały bardzo ostro w obronie, ale prowadzące mecz sędziny nie odgwizdywały im fauli.

- Pozwalają im grać w obronie w piłkę ręczną, a my sobie z tym nie radzimy - komentował w przerwie meczu trener Adam Rener.

Prze pierwszych pięć minut trzeciej kwarty rybniczanki nie zdobyły ani jednego punktu.

Trener RMKS-u Adam Rener miał dzisiaj sporo zastrzeżeń do decyzji prowadzących to spotkanie sędzin. Zdj. Wacław Troszka
To był siódmy mecz naszych koszykarek w tym sezonie i cenne trzecie zwycięstwo.
- Liga jest na tyle wyrównana, że takich meczów może nas czekać więcej. Szło nam jak po grudzie, mieliśmy problemy ze skutecznością, ale mimo silnej presji rywalek wygraliśmy bardzo ważny mecz i to na pewno doda dziewczynom wiary w siebie - mówił po meczu Adam Rener.

- Wiedziałyśmy, że dziewczyny będą nas ostro kryły i nie pozwolą nam swobodnie ustawać sobie gry. W końcówce wzięło jednak górę większe doświadczenie naszej drużyny - powiedziała po meczu kapitan rybnickiej drużyny Beata Jurczyńska.

Przez ostatnie dwie minuty spotkania koszykarki RMKS-u mające kilka punktów przewagi spokojnie kontrolowały już sytuację, by po końcowym gwizdku cieszyć się, ze zwycięstwa. Zdj. Wacław Troszka
Kolejne dwa mecze RMKS rozegra na wyjeździe, najpierw w Aleksandrowie Łódzkim, a potem w Gorzowie Wlkp. Mecz w Rybniku dopiero w barbórkową niedzielę 4 grudnia z drużyną z Jeleniej Góry.

Punkty dla RMKS-u zdobyły: Paulina Majda 15; Martyna Czyżewska i Dominika Bednarek po 12; Beata Jurczyńska i Ewa Bacik po 9; Natalia Rudzińska 4. Nie zdobyła punktów Paulina Hnida. (WaT)