Strona główna/Aktualności/Sport/Koszykarki RMKS-u zakończyły sezon

Koszykarki RMKS-u zakończyły sezon

06.04.2023 Sport

Niespodzianki w Krakowie niestety nie było. Po bardzo emocjonującym meczu koszykarki AZS-u Politechniki Korony Kraków wygrały po raz drugi z RMKS-em Xbest Rybnik, tym razem 73:62.

Po trzeciej kwarcie meczu w Krakowie rybnickie koszykarki prowadziły dwoma punktami, ale ostatecznie mecz wygrały krakowianki. Zdj. Wacław Troszka

Mecz był jednak bardziej emocjonujący niż spotkanie obu drużyn w Rybniku. Pierwsza kwarta była remisowa 21:21. Dugą wygrały krakowianki i do przerwy prowadziły 41:34. W trzeciej znacznie skuteczniej zagrały rybniczanki, które przed ostatnią kwartą prowadziły 54:52. Niestety w trzeciej kwarcie zaczęła szwankować skuteczność, a rywalki znów grały bardzo skutecznie zdobywając kolejne punkty. Gospodynie wygrały ostatecznie tę kwartę 21:8, cały mecz 73:62 i awansowały do kolejnej rundy play-offów. Tym samym dla naszych I-ligowych koszykarek był to ostatni mecz sezonu, którego fazę zasadniczą zakończyły na 4. miejscu.

Pod Wawelem najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny zdobyła Paulina Majda (z piłką). Zdj. Wacław Troszka

AZS Politechnika Korona Kraków - RMKS Xbest Rybnik 73:62 (21:21, 20:13 - 11:20, 21:8)

RMKS Xbest Rybnik: Paulina Majda 25 (3 x 3 pkt), Beata Jurczyńska 14; Martyna Czyżewska, Dominika Bednarek i Klaudia Keller po 7; Natalia Rudzińska 2. Zagrała również Ewa Bacik.