Strona główna/Aktualności/Sport/Koszykarki wyszarpały zwycięstwo

Koszykarki wyszarpały zwycięstwo

15.11.2023 Sport

W piątym meczy sezonu koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik odniosły drugie zwycięstwo w sezonie. Po ciężkim boju pokonały na swoim parkiecie Widzew Łódź 80:73.

Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik (białe stroj) najlepiej zagrały w czwartej kwarcie, w której odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Zdj. Wacław Troszka

Przed wczorajszym meczem oba zespoły miały identyczny kiepski bilans meczów - jedno zwycięstwo i trzy porażki. Wiadomo więc było, że dla obu drużyn był to mecz, który koniecznie trzeba było wybrać. Nasze koszykarki wygrały w tym meczu tylko jedną kwartę - ostatnią, ale wygrały ją z przytupem, aż 31:18, dzięki czemu odrobiły 6-punktową stratę, wyszły na prowadzenie i wygrały mecz.

Dobry mecz rozegrała Dominika Bednarek, która cztery razy trafiła za 3 pkt. Zdj. Wacław Troszka

Do przerwy RMKS Xbest przegrywał 35:39, a przed ostatnią kwartą 49:55. Rybniczanki grały kiepsko w obronie i nieporadnie w ataku, więc często wracały spod kosza rywalek bez zdobyczy punktowej. Tak było w końcówce pierwszej połowy, czyli drugiej kwarty. Na 3 min i 44 s przed jej końcem Klaudia Keller trafiła do kosza Widzewa i RMKS Xbest wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. Niestety, do końca kwarty rybniczanki nie zdobyły z akcji już żadnego punktu. Cud zdarzył się na początku ostatniej kwarty - Dominika Bednarek, po niej Natalia Rudzińska i jako trzecia Oleksandra Hopkalo trafiły za 3 pkt, wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie. Zaskoczone rywalki niewiele były w stanie zrobić i po kolejnych skutecznych atakach, na 3 min przed końcem meczu RMKS Xbest prowadził 72:62 i prawie pewnym się stało, że wygra mecz.

- To bardzo istotne zwycięstwo. W ostatniej kwarcie dziewczyny wreszcie dobrze zagrały w ataku - efektownie, efektywnie no i dobrze „dzieliły się piłką”. Natomiast bez komentarza pozostawię naszą grę w obronie, gdzie dziewczyny popełniały banalne i kuriozalne błędy. Czeka nas poważna rozmowa na bazie materiału video z dzisiejszego meczu. W sobotę czeka nas mecz we Wrocławiu; jeśli chcemy tam wygrać to musimy zagrać zdecydowanie lepiej w obronie. Widzew tam wygrał, więc i nas na to stać - powiedział nam po meczu trener RMKS-u Xbest Rybnik Adam Rener.

Pokonując Widzew rybniczanki wygrały drugi mecz w sezonie. Na pierwszym planie Ukrainka Oleksandra Hopkalo. Zdj. Wacław Troszka

Po wtorkowym zwycięstwie rybnicki zespół awansował na 4. miejsce w tabeli. Na swoim koncie rybniczanki mają 7 pkt, tak samo jak Wisła Kraków i drużyna z Gorzowa Wlkp.
Kolejny mecz w Rybniku w niedzielę 26 listopada o godz. 16 właśnie z Wisłą Orlen Południe Kraków.

RMKS Xbest Rybnik - WIDZEW Łódź 80:73 (35:39)
17:21; 18:18 - 14:16; 31:18

RMKS Xbest Rybnik: Klaudia Keller 26; Dominika Bednarek 20 (4x3); Beata Jurczyńska 16 (1x3); Natalia Rudzińska 13 (1x3); Oleksandra Hopkalo 5 (1x3). Zagrały również Zuzanna Piwkowska, Patrycja Pendziałek i Oliwia Węglarz.