Strona główna/Aktualności/Sport/Mistrzostwa motorowodniaków w Rybniku

Mistrzostwa motorowodniaków w Rybniku

12.09.2022 Sport

W minioną sobotę, 10 sierpnia na wodach Zalewu Rybnickiego o tytuły mistrzów Polski rywalizowali motorowodniacy. Rozegrano tu trzecią i ostatnią rundę międzynarodowych mistrzostw Polski skuterów wodnych.

Na wodach Zalewu Rybnickiego w ostatniej rundzie mistrzostw Polski rywalizowano w pięciu różnych klasach skuterów wodnych. Zdj. Wacław Trioszka

Rywalizowano w pięciu klasach, w których tytuły mistrzowskie zdobyli reprezentanci klubów z Warszawy (2), Chodzieży, Wrocławia i Rybnika. W klasie StockBox, w której zawodnicy startują na fabrycznych, czyli bez przeróbek, najmocniejszych skuterach o mocy 300 koni mechanicznych, zwyciężył doświadczony motorowodniak, reprezentant i prezes klubu Moto H20 Rybnik Dariusz Gryt. W pierwszym wyścigu był drugi, ale w drugim i trzecim pierwszy i sięgnął po mistrzostwo Polski mając sporą przewagę nad rywalami z Łodzi i Wrocławia.

Dariusz Gryt, zawodnik i prezes klubu Moto H2O Rybnik zdobył w sobotę swój czwarty w karierze tytuł mistrza Polski. Zdj. Wacław Troszka

To czwarty tytuł mistrza Polski w jego dorobku i drugi zdobyty w tej klasie. Na piątym miejscu został w tej klasie sklasyfikowany drugi rybniczanin Jacek Biskupek, który z powodu kontuzji wziął udział tylko w pierwszej rundzie mistrzostw, która odbyła się w sierpniu w Ostrowie Warckim.
Doświadczony Dariusz Gryt zdobył też w tym roku tytuł mistrza Polski w wyścigach długodystansowych, które rozegrano w czasie kolejnych etapów tegorocznej, majowej edycji rybnickiego charytatywnego projektu „Płyniemy Polsko”.

Pierwsi tytułu mistrzowskiego pogratulowali Dariuszowi Grytowi jego podpieczni z chartatywnego projektu "Płyniemy Polsko" Ola i Sebastian. Zdj. Wacław Troszka

W sobotę medale mistrzostw Polski zdobyło na naszym zalewie jeszcze trzech reprezentantów rybnickich klubów. W klasie GP1 srebro zdobył krakowianin ścigający się w barwach Moto H2O Rybnik Piotr Bojdo, w klasie GP2 trzeci był Adam Kunc z Łodzi reprezentujący ATVJ Racing Team Rybnik, zaś w klasie SparkBox również brązowy medal zdobył rybniczanin Krzysztof Pierchała (Moto H2 Rybnik).
W Rybniku rozegrano też dodatkowo Puchar Polski weteranów, w którym zwyciężył wspomniany już Piotr Bojdo (Moto H2O Rybnik).

W niedzielę na wodach zalewu odbyły się zawody na skuterach wodnych, w których wystartowało 50 amatorów. Osobno rywalizowała młodzież, kobiety i mężczyźni.