Strona główna/Aktualności/Sport/Nasz Franek pokonał faworytów

Nasz Franek pokonał faworytów

26.08.2022 Sport

10-letni, filigranowy Franek Szczyrba z Rybek Rybnik pogodził o dwa, o trzy lata starszych faworytów i zwyciężył w turnieju, który dzisiaj odbył się na miniżużlowym stadionie RYBEK Rybnik w Chwałowicach.

Najlepsza trójka dzisiejszego turnieju; od lewej Kewin Nycz, Franek Szczyrba i Jakub Plutowski. Zdj. Wacław Troszka
To była ósma, ostatnia runda miniżużlowego Pucharu Ekstraligi - cyklu zorganizowanego w tym roku po raz pierwszy. Franek pewnie wygrał cztery wyścigi, a w piątym minął linię mety za placami 12-letniego Kewina Nycza ze Stali Gorzów. Ten ostatni może mówić o sporym pechu, bo kompletu zwycięstw pozbawił go defekt motocykla w czwartym starcie. Szczyrba zwyciężył z dorobkiem 14 pkt, drugi był Jakub Plutowski z WŁÓKNIARZA Częstochowa (13), a trzeci wspomniany Kewin Nycz.

W swoim czwartym starcie Franek Szczyrba (pierwszy z prawej) wyprzedził na dystansie zwycięzcę całego cyklu Filipa Bęczkowskiego (pierwszy z lewej). Zdj. Wacław Troszka wyprzedz

Rybnicki turniej, zorganizowany z Rybkami przez Motor Lublin, nic nie zmienił w czołówce klasyfikacji cyklu; miniżużlowy Puchar Ekstraligi zdobył miniżużlowiec gorzowskiego klubu z Wawrowa 13-letni Filip Bęczkowski (piąty w dzisiejszym turnieju), który zdobył łącznie 99 pkt. Drugi był Kewin Nycz (93), a trzeci częstochowianin Jakub Plutowski (77).