Strona główna/Aktualności/Sport/Niemiecki "rekin" w Rybniku

Niemiecki "rekin" w Rybniku

08.11.2023 Sport

ROW Rybnik poinformował o zakontraktowaniu na przyszłoroczny sezon 19-letniego niemieckiego żużlowca Noricka Bloedorna.

W 2018 roku Norick Bloedorn wygrał w Rybniku-Chwałowicach turniej o Złote Trofeum Miniżużla. Zdj. Wacław Troszka
Zawodnik, który przez dwa ostatnie sezony był zawodnikiem bawarskiej drużyny Landshut Devills, która po tegorocznym sezonie zrezygnowała ze startów w polskiej I lidze, ma być następcą Patryka Wojdyło na pozycji zawodnika U24, który musi być w składzie drużyny ligowej. Co prawda Bloedorn będzie jeszcze w wieku juniora, ale regulaminowym wymogiem jest obecność w składzie drużyny dwóch polskich juniorów, więc w tym przypadku o żadnych manewrach taktycznych nie będzie mowy.
Bloedorn uznawany jest za spory talent. Karierę rozpoczął od miniżużla. W lipcu 2018 roku w turnieju o Złote Trofeum, który odbył się na stadionie Rybek Rybnik w Chwałowicach. Norick jako pierwszy Niemiec w historii pokonał koalicję Duńczyków i wygrał zawody uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata w miniżużlu, zdobywając całkiem duże jak na miniżużel trofeum.

Niemiecki talent Norick Bloedorn (w środku) jeszcze w barwach Landshut Devils. Zdj. Wacław Troszka

W tym sezonie w I lidze wystąpił w 73 wyścigach zdobywając dla niemieckiej drużyny Diabłów 105 pkt i odnosząc 16 indywidualnych zwycięstw. Sezon zakończył ze średnią biegową 1,438 pkt. Dla porównania Matej Zagar (ROW) wykręcił średnią 1,604 pkt. Na początku czerwca w meczu w Rybniku, wygranym przez ROW 51:39, Bloedorn zdobył dla swojej drużyny 10 pkt (+ 1 bonus) w 6 startach. Z kolei w tegorocznych mistrzostwach świata juniorów (SGP 2), wygranych przez Mateusz Cierniaka z Motoru Lublin, w trzech turniejach zdobył 21 pkt i został sklasyfikowany na 9 miejscu. 19 latek z Niemiec ma też za sobą starty w lidze angielskiej.