Strona główna/Aktualności/Sport/Rybki najbliżej tytułu

Rybki najbliżej tytułu

21.08.2022 Sport

Wczoraj, 20 sierpnia na stadionie RYBEK w Chwałowicach z udziałem 7 drużyn odbył się przedostatni turniej Drużynowych Mistrzostw Polski w miniżużlu.

Drużyna Rybek Rybnik, od lewej:cKrzysztof Harendarczyk, Franek Szczyrba i Piotr Reszka. Zdj.Wacław Troszka
Drużyna gospodarzy przystąpiła do niego w roli lidera klasyfikacji, ale miała tylko punkt przewagi nad zespołami z Wawrowa i Bydgoszczy. Zwycięzca turnieju mógł zdobyć 6 pkt, a kolejne drużyny 5,4,3,2 i 1 pkt. Interesująca i emocjonująca drużynowa rywalizacja par zakończyła się wygraną drużyn z Rybnika i Bydgoszczy, które zdobyły po 27 punktów i podzieliły się punktami (po 5,5 pkt). Trzecie miejsce zajęli miniżużlowcy z Rędzin (4 pkt), a dopiero czwarte drużyna z Wawrowa (3 pkt), która w najbliższą sobotę, 27 sierpnia będzie gospodarzem ostatniego turnieju, decydującego o ostatecznych wynikach miniżużlowej ligi.

Pojedynek Rybek z parą z Wawrowa. W czerwonym kasku Krzysztof Harendarczyk, w niebieskim Franek Szczyrba. Zdj. Wacław Troszka

z Rybnika przystąpią do niego w roli lidera klasyfikacji, mając punkt przewagi nad zespołem POLONII Bydgoszcz i wszystko wskazuje na to, że to właśnie te dwa zespoły stoczą walkę o tytuł mistrzowski. Miniżużlowcy z Wawrowa do prowadzących RYBEK tracą obecnie 2,5 pkt, a do POLONII 1,5. Wczoraj już w pierwszym wyścigu jeden z trzech zawodników Wawrowa uderzył w drewnianą bandę chwałowickiego toru i nabawił się kontuzji, co przy braku rezerwowego pozbawiło ten zespół szans na dobry wynik.

Piotr Reszka (kask biały) kontra para POLONII Bydgoszcz. Zdj. Wacław Troszka

Bez rezerwowego jeździli też Rybniczanie: Krzysztof Harendarczyk , Piotr Reszka i najmłodszy w tym gronie 10-letni Franek Szczyrba. Pojedynki z parami z Częstochowy, Gdańska, Torunia i Rędzin wygrali podwójnie. Mocną parę Wawrowa RYBKI pokonały 4:2, a ich wyścig z POLONIĄ Bydgoszcz zakończył się remisem. W pierwszej odsłonie tego biegu upadł jadący na ostatnim miejscu Franek Szczyrba, na szczęście w powtórzonym biegu, już bez jego udziału, Piotr Reszka wyprzedził obu bydgoszczan.
Drużynę Rybek jako kierownik drużyny prowadził były żużlowiec Adam Pawliczek, bo kilka dni przed turniejem dobiegła końca współpraca miniżużlowego klubu z jego wieloletnim trenerem Antonim Skupieniem, który w tym roku prowadził też ligową drużynę ROW-u Rybnik.

Tłok na podium. Drużyny Rybek Rybnik (po lewej) i Polonii Bydgoszcz (w środku) zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Zdj. Wacław Troszka

Wyniki VI rundy DMP: 1. ex aequo POLONIA Bydgoszcz i RYBKI Rybnik (Harendarczyk 11/3,3,2,3; Reszka 10/2,2,3,3; Szczyrba 6/1,3,W,2) - po 27 pkt; 3. SPEEDWAY Rędziny - 19; 4. SPEEDWAY Wawrów - 16; 5. WŁÓKNIARZ Częstochowa - 14; 6. KS Toruń - 12; 7. WYBRZEŻE Gdańsk - 8.

Dzisiaj, 21 sierpnia na torze Rybek miał się odbyć turniej VIII rundy miniżużlowego Pucharu Ekstraligi Żużlowej, ale ze względu na opady zawody zostały odwołane.

Drużynówka miniżużlowców

20 zdjęć

20 sierpnia na stadionie RYBEK Rybnik w Chwałowicach odbył się przedostatni turniej Drużynowych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Pierwsze miejsce zajęły w nim ex aequo zespoły RYBEK i POLONII Bydgoszcz, dzięki czemu rybniczanie utrzymali pozycję lidera.