Strona główna/Aktualności/Sport/Same zwycięstwa i wolny weekend koszykarek

Same zwycięstwa i wolny weekend koszykarek

06.03.2023 Sport

Kibice naszych drużyn ligowych znów mają powody do zadowolenia. Swoje weekendowe mecze wygrali siatkarze Volley’a i koszykarze MKKS-u, a frelki z TS ROW wygrały na swoim parkiecie pierwszy mecz barażowy o awans do ekstraligi różnicą aż 5 bramek. Koszykarki RMKS-u Rybnik tym razem nie wygrały, ale to dlatego, że pauzowały; 23. kolejkę spotkań rozegrały za to ich rywalki.

Zwycięstwo z opatrunkiem

W sobotę 4 marca w meczu 25. kolejki koszykarze MKKS-u pokonali na swoim parkiecie drugą drużynę MKS-u Dąbrowa Górnicza 88:66.

Dobry mecz rozegrał m.in. Piotr Kawczyński, który dla rybnickiej drużyny zdobył 15 pkt. Zdj. Wacław Troszka

To ich ósma wygrana z rzędu. Pierwszą kwartę 20:19 wygrali goście, ale drugą już rybniczanie 20:12, więc schodząc na przerwę gospodarze prowadzili 39:32.
Na 6 minut przed końcem meczu wbiegający pod kosz rywali rybniczanin Igor Lewandowski zderzył się z obrońcą MKS-u w wyniku czego obaj zawodnicy opuścili boisko z rozbitymi głowami, a Lewandowski z urazem iście bokserskim - rozciętym łukiem brwiowym, który już po meczu zszyto w rybnickim szpitalu, zakładając siedem szwów. Najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny - 21, zdobył tym razem jej kapitan, najbardziej doświadczony w zespole Adam Anduła.

W sobotnim meczu z iście bokserskiego urazu w zderzeniu z zawodnikiem z Dąbrowy Górniczej nabawił się Igor Lewandowski. Zdj. Wacław Troszka
W meczu zagrali i punktowali wszyscy zawodnicy zgłoszeni do 10-osobowego składu rybnickiej drużyny

MKKS Rybnik - MKS II Dąbrowa Górnicza 88:66 (19:20; 20:12 - 25:16; 24:18)

MKKS: Adam Anduła (kpt.) 21; Piotr Kawczyński 15; Igor Lewandowski 13 (2x3pkt); Marcin Kosiorowski 9 (1); Kacper Wydra 9 (1); Szymon Kukuczka 9; Adrian Ścieszka 5(1); Kacper Szybiński 3 (1); Sebastian Kołowrot i Karol Rakszawa po 2

Sobotnia wygrana dała MKKS-owi awans na 6. miejsce w tabeli. Obecnie zespół ma na swoim koncie już 17 zwycięstw i 8 porażek. Zajmująca 5. miejsce drużyna z Bielska-Białej ma o jedną wygraną więcej. Z kolei sklasyfikowany na miejscu 7. zespół Cracovii ma taki sam bilans zwycięstw i porażek jak nasza drużyna.
Do końca sezonu zasadniczego pozostało 5 kolejek. Kolejny mecz rybniczanie rozegrają na wyjeździe, w sobotę 11 marca w Częstochowie zmierzą się z tamtejszym AZS-em, który z dwoma zwycięstwami zajmuje 15., przedostatnie miejsce w tabeli.

Pięciosetowa specjalizacja siatkarzy

W zaległym meczu 15. styczniowej kolejki siatkarze Volley’a Rybnik pokonali na wyjeździe Błękitnych Ropczyce 3:2, wygrywając decydującego piątego seta 15:10. Tie-breaki to w tym sezonie specjalność rybnickich siatkarzy; z 18 dotychczas rozegranych spotkań aż 10 zakończyło się decydującym piątym setem. W 7 przypadkach tego piątego seta i cały mecz rybniczanie wygrali.

Mecz w Ropczycach był siódmyme w tym sezonie, który podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego wygrali wygrywając piątego seta. Zdj. Wacław Troszka

Po zwycięstwie w Ropczycach Volley awansował na 8. miejsce w tabeli; ma na swoim koncie 20 pkt, 8 wygranych meczów i do zapewnienia sobie utrzymania w II lidze brakuje mu już naprawdę niewiele.
W rundzie zasadniczej nasi siatkarze rozegrają jeszcze 4 mecze, kolejny w sobotę 11 marca na wyjeździe z AKS-em V LO Rzeszów, który obecnie zajmuje 12 miejsce w tabeli. Tydzień później 25 marca już przed własną publicznością zagrają z sąsiadem z tabeli MKS-em z Jasła. Drużyna ta zajmuje obecnie 9. miejsce; ma tak jak Volley 20 pkt, ale o jedno zwycięstwo mniej.

KS Błękitni Ropczyce vs TS Volley Rybnik 2:3 (25:21, 22:25, 21:25, 25:20, 10:15)

Wolny weekend koszykarek

Koszykarki RMKS-u Rybnik, które w minioną środę uległy u siebie liderowi tabeli z Krakowa - Wiśle Can Pack Kraków mają za sobą wolny weekend, bo w 23. kolejce rybnicka drużyna była tą nieparzystą, która pauzowała. Grały za to rywalki. Sąsiad z tabeli RMKS-u Xbest - Lider Swarzędz, podobnie jak wcześniej rybniczanki pokonał u siebie II drużynę AZS-u Gorzów Wlkp. i ma na swoim koncie 13 zwycięstw. Rybniczanki z 12 na koncie wciąż zajmują miejsce 6.

Mimo porażki w zaległym meczu z liderem - Wisłą Kraków, pauzująca w czasie weekendowej kolejki drużyna RMKS-u Xbest Rybnik wciąż zajmuje 6. miejsce w tabeli. Zdj. Wacław Troszka

W najbliższą niedzielę 12 marca RMKS Xbest rozegra bardzo ważny mecz w Jeleniej Górze. Tamtejsza drużyna ma obecnie taki sam bilans wygranych i porażek (12:8) jak rybniczanki. Kolejny mecz w Rybniku dopiero w sobotę 18 marca z AZS-em Politechniką Koroną Kraków.

Futsalistki bliżej ekstraligi

W pierwszym meczu barażowym o awans do futsalowej ekstraligi piłkarki TS ROW Rybnik pokonały w niedzielę w rybnickim Ekonomiku WANDĘ Kraków 7:2.

W Ekonomiku, w pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraligi futsalistki TS ROW pokonały Wandę Kraków 7:2, więc można przyjąć, że jedną nogą są już w ekstralidze. Zdj. Wacław Troszka

Tym sposobem w niedzielę 12 marca pod Wawelem TS ROW będzie bronić pięciobramkowej zaliczki i jeśli nie wydarzy się jakaś katastrofa, powinien w tym meczu wywalczyć awans do ekstraligi futsalu.
Drużyna TS ROW grała już w ekstralidze, a w sezonie 2017/2018 zdobyła nawet tytuł mistrzyń Polski. Swój udział w tym sukcesie miała Magdalena Łuczak, która obecnie jest grającą trenerką rybnickiego zespołu.

- Po niedzielnym meczu wiemy już dokładnie, w jaki sposób gra Wanda, więc o tyle rewanżowy mecz będzie dla nas łatwiejszy. Jedynym problemem jest pierwszy mecz sezonu na trawie, który mamy rozegrać dzień wcześniej, w sobotę - powiedziała nam Magdalena Łuczak.