Strona główna/Aktualności/Sport/Szpadzistki RMKS-u najlepsze na Śląsku

Szpadzistki RMKS-u najlepsze na Śląsku

02.11.2022 Sport

W miniony weekend w Bytomiu odbyły się mistrzostwa Śląska juniorów w szermierce. W rywalizacji szpadzistek swoją dominację potwierdziły zawodniczki rybnickiego RMKS-u.

Szpadzistki RMKS-u Rybnik (na zdjęciu po lewej) na mistrzostwach Śląska juniorek okazały się zdecydowanie najlepsze. Zdj. materiały prasowe

Turniej drużynowy reprezentantki rybnickiego klubu wygrały pokonując w finale Piasta Gliwice 45:22, a w indywidualnym zajęły całe podium. Tytuł mistrzyni Śląska zdobyła Alicja Klasik, która w finale turnieju 15:13 pokonała swoją klubową koleżankę Kingę Zgryźniak. Trzecia była Patrycja Frystacka,  a kolejna reprezentantka RMKS-u Antonina Korduła zajęła miejsce szóste.

Klubowi koledzy naszych szpadzistek medalu mistrzostw Śląska nie zdobyli. W turnieju indywidualnym najlepiej wypadł sklasyfikowany na miejscu szóstym Dominik Sojka; siódmy był Augustyn Kapias, a Adam Sojka dwunasty. W turnieju drużynowym rybniczanie zajęli miejsce czwarte.

W najbliższy weekend w hali w Boguszowicach odbędzie się turniej Pucharu Polski juniorów. W sobotę 5 listopada o godz. 11 rywalizację rozpoczną szpadzistki, a w niedzielę o tej samej porze szpadziści. Z kolei 10 listopada najbardziej utytułowane zawodniczki RMKS-u Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak rozpoczną swój start w turnieju Pucharu Świata seniorek w stolicy Estonii Tallinie.