Strona główna/Aktualności/Sport/U koszykarzy bez zmian. Wygrywają!

U koszykarzy bez zmian. Wygrywają!

15.11.2023 Sport

Dziewiąty mecz i dziewiąte zwycięstwo koszykarzy MKKS-u Rybnik! W środowy wieczór w hali rybnickiego Ekonomika podopieczni trenera Jakuba Krakowczyka pokonali drugą drużynę Niedźwiadków Przemyśl 101:68.

W dziewiątym meczu sezonu koszykarze MKKS-u Rybnik dość łatwo pokonali drugą drużynę Niedźwiadków Przemyśl. Zdj. Wacław Troszka
Mecz nie dostarczył kibicom większych emocji, bo rybniczanie szybko objęli prowadzenie i wypracowali bezpieczną przewagę. MKKS Rybnik wygrał zdecydowanie wszystkie cztery kwarty i po pierwszej połowie meczu prowadził 52:38.
Trener Jakub Krakowczyk dał pograć wszystkim 11 zawodnikom, również tym najmłodszym, jak skrzydłowy Dawid Biela. Co ważne, cała ta jedenastka zdobyła punkty.

Trener rybniczan Jakub Krakowczyk wobec pewnej przewagi swojego zespołu, dał pograć młodszym zawodnikom. Na zdjęciu Karol Rakszawa. Zdj. Wacław Troszka

- Musieliśmy się mocno skupić, by ten mecz z nieco łatwiejszym rywalem ułożył się po naszej myśli. W pierwszej połowie mieliśmy małe kłopoty ze złapaniem naszego rytmu, ale w drugiej wszystko wyglądało już tak jak powinno. Odnieśliśmy okazałe zwycięstwo, a w meczu mogli pograć młodzi zawodnicy, którzy nie w każdym meczu mają możliwość gry. Prawie 10 minut spędził na boisku obchodzący dzisiaj 16. urodziny Dawid Biela, tak więc wszystko świetnie się ułożyło. Takie zwycięstwa też dodają nam pewności siebie - powiedział nam po meczu kapitan MKKS-u Rybnik Adam Anduła.

MKKS Rybnik - NIEDŹWIADKI Chemart II Przemyśl 101:68 (52:38)
30:19; 22:19 - 28:13; 21:17

MKKS Rybnik: Piotr Kawczyński 22 (4x3); Karol Jagoda 17 (1x3) Kacper Wydra 14; Marcin Kosiorowski 11 (3x3); Sebastian Kołowrot 8 (1x3); Adam Anduła (C) 7; Adrian Ścieszka 7 (1x3); Jan Czorny 4; Tymoteusz Krok 4; Karol Rakszawa 4, Dawid Biela 3.

Kolejny mecz koszykarzy w Rybniku w sobotę 25 listopada z MCKS-em Czeladź. Zdj. Wacław Troszka
W sobotę, 18 listopada nasi koszykarze zagrają w Kielcach z UJK (3 zwycięstwa, 7 porażek), a kolejny mecz w Rybniku w sobotę 25 listopada o godz. 16 z MCKS-em Czeladź, zajmującym 14. miejsce w tabeli (na 16 drużyn; 2 zwycięstwa, 8 porażek).

Dziewiąte zwycięstwo rybnickich koszykarzy

18 zdjęć

Dziewiąty mecz i dziewiąte zwycięstwo koszykarzy MKKS-u Rybnik! W środowy wieczór 15 listopada w hali rybnickiego Ekonomika podopieczni trenera Jakuba Krakowczyka pokonali drugą drużynę Niedźwiadków Przemyśl 101:68.