Strona główna/Aktualności/Sport/Udana drużynówka młodych Rekinów

Udana drużynówka młodych Rekinów

21.06.2024 Sport

W tym tygodniu ruszył cykl turniejów ćwierćfinałowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Po wcześniejszych, udanych czwórmeczach eliminacyjnych teraz juniorzy Innpro ROW-u Rybnik rywalizują w grupie ćwierćfinałowej z drużynami rówieśników z Bydgoszczy, Leszna i Rzeszowa.

Ligowy tercet juniorów Innpro ROW-u Rybnik; od lewej: Maksym Borowiak, Paweł Trześniewski i Kacper Tkocz Zdj. Wacław Troszka (archiwum)
Pierwszy czwórmecz odbył się w minioną środę w Rybniku To był krótki turniej, bo z powodu burzy, a zwłaszcza intensywnych opadów deszczu, został zakończony po rozegraniu 12. wyścigu. Zwyciężyła drużyna Polonii Bydgoszcz z dorobkiem 23 pkt. Najwięcej punktów, po 7 zdobyli dla niej w trzech startach Emil Maroszek i Olivier Buszkiewicz, 6 pkt dołożył Franciszek Karczewski. Miejsce drugie z dorobkiem 19 pkt zajęli młodzieżowcy ROW-u. Najlepiej punktował Kacper Tkocz; wygrał 2 wyścigi i zdobył 7 pkt. Dwa biegi wygrał też Maksym Borowiak, który jednak swój pierwszy start zakończył z wykluczeniem. Słabiej, prawdopodobnie z powodu sprzętu, spisał się Paweł Trześniewski, zdobywając w trzech wyścigach 5 pkt.
Na trzecim miejscu uplasowali się juniorzy Unii Leszno, którzy zdobyli 16 pkt a na czwartym młodzi żużlowcy Stali Rzeszów.

Wczoraj w Rzeszowie

Kolejny turniej ćwierćfinałowy rybnickiej grupy odbył się wczoraj w Rzeszowie. Zwyciężyli tam młodzi rybniczanie, którzy zdobywając 41 pkt zostawili w pokonanym polu juniorskie drużyny Polonii Bydgoszcz (38 pkt), Unii Leszno (26 pkt) i Stali Rzeszów (14 pkt).
Względnie równo pojechała cała, czteroosobowa tym razem drużyna. Po dwa wyścigi wygrali Paweł Trześniewski i Kacper Tkocz, a po jednym Maksym Borowiak i Kamil Winkler. Najlepszym zawodnikiem wczorajszem drużynówki w Rzeszowie był Franciszek Karczewski z Polonii Bydgoszcz, który wygrał wszystkich pięć swoich wyścigów i zdobył komplet punktów.

Kacper Tkocz (w białym kasku) i Paweł Trześniewski Zdj. Wacław Troszka

Do półfinałów DMPJ awansują dwa najlepsze zespoły tej grupy, które w czterech turniejach zdobędą najwięcej punktów przyznawanych drużynom za miejsca zajęte w kolejnych turniejach. Obecnie, na półmetku ćwierćfinałowej rywalizacji w tej grupie na prowadzeniu ex aequo Polonia Bydgoszcz i Innpro ROW Rybnik, mające po 7 pkt. Kolejne dwa turnieje odbędą się 24 i 25 lipca na torach w Lesznie i Bydgoszczy.

Czwórmecz w Rybniku:

Innpro ROW Rybnik - 19 pkt: Paweł Trześniewski - 5 (2,2,1); Kacper Tkocz - 7 (1,3,3); Maksym Borowiak - 6 (w,3,3); Kamil Winkler - 0 (0,0,-); Szymon Tomaszewski - 1 (1)

Czwórmecz w Rzeszowie:

Innpro ROW Rybnik - 41 pkt: Paweł Trześniewski - 11 (2,3,2,3,1); Kacper Tkocz - 10 (3,2,2,3,0); Maksym Borowiak - 11 (2,2,3,2,2); Kamil Winkler - 9 (2,2,1,3,1)