Strona główna/Aktualności/Sport/Udany weekend koszykarek i koszykarzy

Udany weekend koszykarek i koszykarzy

30.01.2024 Sport

W miniony weekend kolejne ligowe zwycięstwa odnieśli koszykarze MKKS-u Rybnik i koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik. Bliscy zwycięstwa byli w Krośnie siatkarze Volley’a Rybnik, ale mecz wygrali gospodarze. Jutro, 31 stycznia o 17. zwycięstwo powalczą w Częstochowie koszykarze MKKS-u

Po kłopotach z koncentracją i skutecznością w pierwszej kwarcie, trzy kolejne koszykarze MKKS-u Rybnik pewnie już wygrali. Na zdj. Piotr Kawczyński. Zdj. Wacław Troszkaj
Zwycięstwo nr 16

II-ligowi koszykarze MKKS-u Rybnik przed własną publicznością odnieśli w minioną sobotę 16. zwycięstwo w tym sezonie. Po niełatwym meczu po raz drugi pokonali 80:64 GTK AZS Gliwice, zajmujący przed tym spotkaniem 9. miejsce w tabeli.
Pierwszą kwartę 16:10 wygrali goście, ale w drugiej rybniczanie opanowali sytuację i na przerwę schodzili prowadząc 32:31. Dwie kwarty drugiej połowy podopieczni trenera Jakuba Krakowczyka wygrali już zdecydowanie. Najwięcej punktów dla rybnickiego zespołu - 21, zdobył Kacper Wydra, który kilka razy w bardzo efektowny sposób przedzierał się pod kosz rywali, by z najbliższej odległości wpakować piłkę do kosza.

- Pierwsza połowa nie poszła po naszej myśli. Drużyna z Gliwic trafiła kilka „trójek”, a my mieliśmy spory kłopot ze skutecznością. Na szczęście na drugą połowę wyszliśmy już bardziej skoncentrowani i pokazaliśmy dlaczego mamy nad rywalami taką przewagę w tabeli. Na początku meczu mieliśmy też kłopot z koncentracją. - mówił po meczu Karol Jagoda, który przed tym sezonem dołączył do drużyny MKKS-u Rybnik.

W meczu z AZS-em Gliwice najwięcej punktów dla MKKS-u Rybnik - 21, zdobył Kacper Wydra (na zdjęciu). Zdj. Wacław Troszka

- Mieliśmy kłopoty, bo nie trafialiśmy za 3 pkt. Potem zareagowaliśmy i obroną strefową wybiliśmy gliwicką drużynę z rytmu, wyprowadzając dzięki temu kilka skutecznych kontr. Ważnym momentem meczu były dwa pod rząd celne trafienia za 3 pkt Marcina Kosiorowskiego, który wcześniej sześciokrotnie bezskutecznie próbował zdobyć „trójkę”. Stanęliśmy wtedy mocno na nogach i już właściwie do końca meczu rozrywaliśmy rywali na przemian rzutami za 3 pkt i wejściami pod kosz. Dobrą robotę zrobili też dzisiaj w naszym zespole zawodnicy wysocy m.in. nasz kapitan Adam Anduła, który w ostrej walce pod koszem stracił pół zęba.
Jesteśmy w czołówce tabeli, więc wszyscy chcą z nami wygrać, a my nie zawsze jesteśmy w stanie rozpocząć mecz odpowiednio skoncentrowani - mówił po sobotnim meczu trener rybnickiego zespołu Jakub Krakowczyk.

MKKS Rybnik - GTK AZS Gliwice 80:64 (32:31)
(10:16; 22:15 - 27:19; 21:14)
MKKS Rybnik: Kacper Wydra 21 (1x3); Karol Jagoda 15; Piotr Kawczyński 15; Marcin Kosiorowski 12 (4x3); Adam Anduła (C) 6; Paweł Respondek 4 (1x3); Jan Czorny 4; Sebastian Kołowrot 3 (1x3).
Zagrali również: Adrian Ścieszka, Tymoteusz Krok, Karol Rakszawa i Kacper Szybiński.

Rybniccy koszykarze po wygranym meczu z AZS-em Gliwice mają na swoim koncie 16 zwycięstw oraz 3 porażki i aktualnie tymczasowo zajmują w tabeli 4. miejsce; tymczasowo, bo na trzecim miejscu plasuje się Resowia Rzeszów, która rozegrała o jeden mecz więcej, ale ma na swoim koncie 15 zwycięstw i 5 porażek. W dwóch kolejnych meczach MKKS zmierzy się z dwoma zespołami, które do tej pory 9 razy zwyciężyły, a 11 razy przegrały. Jutro, 31 stycznia o godz. 20 rybniczanie zagrają na wyjeździe z Iskrą Częstochowa, a w najbliższą sobotę 3 lutego o godz. 18 w swojej hali Ekonomika z KKS-em Ragor Tarnowskie Góry.

Koszykarki też wygrały

Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik wygrały w sobotę wyjazdowy mecz z Widzewem w Łodzi 63:58. Rybniczanki wygrały pierwszą sesję 15:12, a drugą 15:13 i na przerwę schodziły prowadząc 30:25. Pierwszą po przerwie kwartę trzecią wygrały z kolei 20:10, co dało im prowadzenie przed ostatnią kwartą 50:35. Najwięcej punktów dla rybnickiego zespołu - 23, zdobyła niezmordowana Klaudia Keller (na zdjęciu), która była najskuteczniejszą koszykarką całego meczu.

WIDZEW Łódź - RMKS Xbest Rybnik 58:63 (25:30)
(12:15; 13:15 - 10:20; 23:13)

RMKS Xbest Rybnik: Klaudia Keller 23; Beata Jurczyńska © 12 (2x3); Dominika Bednarek 11 (3x3); Patrycja Rogalska 9 (1x3); Oliwia Węglarz 7 (2x3); Patrycja Pendziałek 1. Grała również Zuzanna Piwkowska

W meczu z Widzewem najwięcej punktów dla RMKS-u Xbest Rybnik - 23, zdobyła najskuteczniejsza zawodniczka tego spotkania młodziutka rybniczanka Klaudia Keller. Zdj. Wacław Troszka

Po pokonaniu Widzewa Łódź rybnicka drużyna ma na swoim koncie 7 zwycięstw i 8 porażek, co aktualnie daje jej 9. miejsce w tabeli. Już w najbliższą sobotę, 3 lutego o godz. 14 w hali MOSiR-u w Rybniku-Boguszowicach podopieczne trenera Adama Renera w meczu 17 . kolejki zmierzą się z drugą drużyną Ślęzy Wrocław, która aktualnie plasuje się w tabeli na ostatnim 12. miejscu (2 wygrane i 14 porażek). W listopadzie we Wrocławiu pojedynek wygrał RMKS Xbest Rybnik, zwyciężając 72:62, więc nietrudno zgadnąć, kto jest faworytem sobotniego spotkania.

Volley nie wygrał w Krośnie

Po emocjonującym meczu II-ligowi siatkarze Volley’a Rybnik przegrali w Krośnie z tamtejszymi Karpatami 2:3. W piątym decydującym secie rybniczanie mieli aż trzy piłki meczowe, ale żadnej nie zdołali wykorzystać i to gospodarze sięgnęli po zwycięstwo w tym spotkaniu.
Siatkarze Volley’a Rybnik wygrali pierwszego seta do 22, a drugiego bardziej już zaciętego do 28, ale kolejne dwa dość wyraźnie wygrali odrabiający straty gospodarze. W tie-breaku Volley prowadził już 14:11 i miał aż trzy piłki meczowe, ale to siatkarze z Krosna wygrali piątego seta 18:16 i cały mecz 3:2.

Karpaty PANS Krosno - TS Volley Rybnik 3:2 (22:25; 28:30; 25:21; 25:20 - 18:16)

Po rozegraniu 16 meczów (część drużyn ma ich na koncie 17) Volley Rybnik z 23 pkt na koncie zajmuje w tabeli 7 miejsce. W najbliższą sobotę 3 lutego w spotkaniu 18 kolejki zagra w Jastrzębiu-Zdroju z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, drużyną, która plasuje się w tabeli (12 drużyn) na 10. miejscu (15 pkt).