Strona główna/Aktualności/Sport/Wyjazdowy weekend ligowców

Wyjazdowy weekend ligowców

20.11.2023 Sport

Miniony weekend przyniósł wyjazdowe zwycięstwa koszykarek i koszykarzy oraz piłkarzy ROW-u 1964, którzy w Wodzisławiu Śl. pokonali tamtejszą Odrę i awansowali do finałowego meczu Pucharu Polski na szczeblu rybnickiego podokręgu PZPN-u. Przegrali tylko siatkarze Volley’a Rybnik, którzy polegli w Andrychowie.

Trener RMKS-u Xbest Rybnik Adam Rener może uznać weekend za udany, rybnickie koszykarki wygrały trzeci mecz w sezonie. Zdj. Wacław Troszka
Trzecia wygrana koszykarek

Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik wygrały we Wrocławiu z drugą drużyną Ślęzy 72:62. Rybniczanki zdecydowanie wygrały dwie pierwsze kwarty, czyli pierwszą połowę meczu i na przerwę schodziły prowadząc 11 pkt. Trzecią kwartę łodzianki wygrały 18:16 i przed ostatnią rybniczanki prowadziły 9 pkt. Na początku ostatniej części meczu Beata Jurczyńska zdobyła 3 pkt (1+2) i podopieczne trenera Adama Renera względnie spokojnie, bez przestojów, które czasem im się zdarzają, zmierzały do trzeciego zwycięstwa w sezonie.

Po sześciu meczach RMKS Xbest ma na swoim koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki.

PZU Ślęza II MOS Wrocław - RMKS Xbest Rybnik 62:72 (29:40)
(21:25; 8:15 - 18:16; 15:16)

RMKS Xbest Rybnik: Klaudia Keller 21, Beata Jurczyńska (C) 19 (1x3); Patrycja Rogalska 11 (1x3); Dominika Bednarek 9 (1x3); Oliwia Węglarz 8 (1x3); Zuzanna Piwkowska 4. Zagrały również: Natalia Rudzińska, Oleksandra Hopkalo, Patrycja Pendziałek i Oliwia Keller.

W kolejnym meczu w niedzielę 26 listopada o godz. 16 w Rybniku-Boguszowicach RMKS Xbest Rybnik zmierzy się z Wisłą Orlen Południe Kraków, która w ostatniej kolejce przegrała u siebie z Widzewem Łódź, czyli drużyną, którą rybniczanki pokonały w swoim ostatnim domowym meczu.

Rozpędzeni koszykarze

Niepokonani jak dotąd II-ligowi koszykarze MKKS-u Rybnik odnieśli w sobotę 10. Zwycięstwo pokonując na wyjeździe UJK Kielce 97:83. Podopieczni trenera Jakuba Krakowczyka wygrali w tym meczu wszystkie kwarty, a trzech zawodników rybnickiej drużyny: Kacper Wydra, Karol Jagoda i Marcin Kosiorowski oddało po trzy celne rzuty za 3 pkt.
Po tej wygranej rybniczanie mający na swoim koncie komplet zwycięstw i punktów (20), ale mający do rozegrania jeden mecz zaległy, wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli za drużynami Basket Hills Bielsko-Biała (21 pkt; 10-1) i Polonii Bytom (20 pkt; 9-2).

Karol Jagoda to jeden z trzech koszykarzy rybnickiego zespołu, który w Kielcach trzykrotnie celnie rzucił za 3 pkt. Zdj. Wacław Troszka

UJK Kielce - MKKS Rybnik 83:97 (40:48)
(22:23; 18:25 - 19:23; 24:26)

MKKS Rybnik: Adam Anduła 24; Kacper Wydra 20 (3x3); Karol Jagoda 18 (3x3); Piotr Kawczyński 16 (1x3); Marcin Kosiorowski 14 (3x3); Jan Czorny 3; Sebastian Kołowrot 2. Zagrali również: Adrian Ścieszka, Tymoteusz Krok i Karol Rakszawa.

Kolejny mecz w Rybniku MKKS zagra w najbliższą sobotę 25 listopada o godz. 18 z MCKS-em Czeladź (13 pkt; 2-9)

Porażka siatkarzy

W wyjazdowym meczu II-ligowi siatkarze Volley’a Rybnik przegrali z MKS-em w Andrychowie 0:3 i aktualnie z 9 pkt zdobytymi w 8 meczach zajmują 7. miejsce w tabeli.

MKS Andrychów - Volley Rybnik 3:0 (25:22; 25:18; 25:21)

W kolejnym meczu w sobotę 25 listopada o godz. 17 Volley Rybnik zmierzy się na swoim parkiecie (hala przy ul. Grunwaldzkiej) z Kęczaninem Kęty, który z 12 pkt zajmuje w tabeli miejsce 5.

ROW 1964 w finale regionalnym Pucharu Polski

W półfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik piłkarze ROW-u 1964 Rybnik pokonali w Wodzisławiu Śl. Odrę 3:2. Obie drużyny występują w drugiej grupie śląskiej IV ligi. W rundzie jesiennej o 2 pkt więcej zdobyli rybniczanie, którzy zajmują w tabeli miejsce 7., a wodzisławianie 9., ale ligowy mecz tych drużyn w Wodzisławiu Śl. 30 września 3:1 wygrała Odra.
Piłkarze ROW-u dopingowani przez liczną grupę swoich kibiców prowadzenie objęli w 10. min meczu po bramce Szymona Balcera. Na 2:0 podwyższył czołowy napastnik rybnickiej drużyny Jakub Kuczera w 62. min, czyli już w drugiej połowie meczu. 7 minut później gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, ale po kolejnych 7 minutach ROW prowadził już 3:1, bo rzut karny pewnie wykonał kapitan zielono-czarnych Jan Janik. W doliczonym czasie gry Odra zdobyła drugą bramkę, ale losów meczu nie zdołała już odwrócić.
Meczom derbowym na ogół towarzyszy dodatkowe napięcie. Nie inaczej było tym razem. W 64. minucie meczu doszło do ostrych przepychanek piłkarzy obu drużyn. W czasie kolejnej akcji gości wbiegającego na pole karne Odry bez piłki piłkarza ROW-u zahaczył biegnący za nim obrońca Odry. Rybniczanin upadł na murawę, ale po chwili wylądował na niej również ów piłkarz Odry mocno popchnięty przez innego piłkarza ROW-u. No i się zaczęło.

W Wodzisławiu Śl. drugą bramkę dla ROW-u zdobył czołowy napastnik rybnickiej drużyny Jakub Kuczera. Zdj. Wacław Troszka

Na wiosnę w finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu rybnickiego podokręgu PZPN, ROW 1964 Rybnik zmierzy się z kolejnym IV-ligowcem LKS-em Decor Bełk, który ma o 2 pkt więcej od ROW-u i w tabeli zajmuje piąte miejsce. W ostatnim meczu rundy jesiennej drużyny te zmierzyły się ze sobą na rybnickim stadionie, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Odra Wodzisław Śląski — ROW 1964 Rybnik 2:3 (0:1)

0:1 - Szymon Balcer (10. min), 0:2 - Jakub Kuczera (62. min), 1:2 - Nikodem Powroźnik (69. min), 1:3 - Jan Janik (76 min - rzut karny), 2:3 - Łukasz Gajda (90. min)