Rybnicka młodzież przeciw przemocy
Jak zareagować widząc przemoc? Jak niepełnoletni mogą ją zgłosić na policji? Jakie dowody pomogą w udowodnieniu przemocy psychicznej? Młodzi rybniczanie przygotowali dla swoich rówieśników pomocne filmiki i premierowy podcast, a wszystko to w ramach Dni Profilaktyki Przemocy, zorganizowanych z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.
Inspiracją do podjęcia trudnego tematu przemocy i różnych jej aspektów była październikowa „Niebieska Kampania”, zainicjowana przez Dom Kultury w Chwałowicach cyklem niebieskich koncertów, poszerzających świadomość na temat zachowań przemocowych oraz podpisanym w mieście aliansem przeciw przemocy. Stąd pomysł rybnickiej młodzieży na Dni Profilaktyki Przemocy.
– Wszystkie elementy tego kilkudniowego wydarzenia mają zwrócić uwagę na problem przemocy, który pomimo wielu starań wciąż jest wszechobecny – tłumaczą radne Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.
W ramach Dni Profilaktyki Przemocy młodzi ludzie zamieścili na swoim FB przydatne filmiki, na których cennych wskazówek udzielają policjant Grzegorz Trzaskalik z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku i adwokat Tomasz Stec. We współpracy ze stowarzyszeniem „Słowem w twarz” przygotowano też premierowy podcast, w którym sekretarz MRM Patrycja Zając rozmawia z Michałem Naczyńskim, psychologiem, psychoterapeutą i prezesem Fundacji Maszt, o tym, czym jest przemoc, jakie są jej formy i skutki, jak można jej zapobiegać i gdzie szukać pomocy.
Uczestnicy warsztatów w bibliotece. Zdj. MRM Rybnika
Wczoraj Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika zorganizowała też warsztaty profilaktyczne skierowane do uczniów i nauczycieli rybnickich szkół, z prowadzącymi Michałem Naczyńskim, Amelią Korzeń i Agnieszką Janczewską.
Dni Profilaktyki Przemocy, które mają uczulić rybniczan, a szczególnie rybnicką młodzieży na zjawisko przemocy Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika zorganizowała we współpracy z Fundacją Europejski Instytut Outsourcingu.
Dni Profilaktyki Przemocy w Rybniku
Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika we współpracy z Fundacją Europejski Instytut Outsourcingu zorganizowała Dni Profilaktyki Przemocy, które mają uczulić rybniczan, a szczególnie rybnicką młodzież na zjawisko przemocy. 26 marca w bibliotece głównej młodzież i nauczyciele z rybnickich szkół wzięli udział w warsztatach.

Zobacz także
